Tıp fakültesinden öğretim üyelerine eğitim becerileri kursu

14.02.2018

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından öğretim üyelerine düzenlenen Eğitim Becerileri Kursu’nda, PAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Özdemir de eğitim vermektedir.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlayan yeni öğretim üyelerinin yanı sıra yıllardır üniversitemizde görev yapan öğretim üyelerinin birbiriyle adaptasyonu ve eğitim becerilerini geliştirme maksadıyla PAÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen ‘Eğitim Becerileri Kursu’ 12-16 Şubat tarihleri arasında Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Kafeteryası’nda yapılmaktadır.

Düzenlenen kurs hakkında bilgi veren PAÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şahika Pınar Akyer, ‘Bir tür hizmet içi eğitim programı gibi düzenlediğimiz ‘Eğitim Becerileri Kursu, tıp fakültemizin yeni öğretim üyeleri için daha önceki yıllarda da hazırlanan kursların devamı niteliğindedir. Bu kursu düzenlemekteki temel amaçlarımızdan biri tecrübeli öğretim üyelerimizin yeni öğretim üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceği bir sosyal ortam oluşturmak, biri de bu adaptasyon sürecini daha kolaylaştırıp hızlandırmak oldu. Bu yılki düzenlediğimiz kurs, önceki yıllarda yapılan kurslardan farklı olarak İstanbul’dan gelen Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Özdemir hocalarımızın da katkıları ile gerçekleşmektedir. Kurs boyunca, eğitim programlarına uygun gereksinimlerin belirlenmesi, etkin sunum nasıl yapılır, bir eğitim programını planlama ve amaç belirleme, eğitimlerde kullanılacak uygun materyallerin seçimi, eğitim sırasında ortaya çıkan çeşitli sorunlarla baş edebilme ve iletişim becerileri, grup dinamikleri hakkında oturumlar ve grup çalışmaları yapılacaktır’ şeklinde ifade etti. 

İlgili Haberler