Rektör Kutluhan’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

11.01.2022

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay ve yönetim kurulu üyelerinin çalışan gazeteciler gününü kutlayan Rektör Prof. Dr. Kutluhan, cemiyet üyeleri ile sohbet ederek soruları yanıtladı.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Rektör Basın Danışmanı İrfan Atasoy ve PAÜ Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Büşra Kırmızıoğlu’nun da yer aldığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Kutluhan, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederken gazetecilerle bir süre sohbet etti.

Rektör Kutluhan: “2022, tüm kesimlerle ilişkilerin daha üst seviyelere çıkartıldığı bir yıl olacak”

Gazetecilerin, önemli görevler üstlendiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, gazetecilerin hayatın her alanında olduğunu ifade etti. Denizli basın camiasının çok iyi noktalara gelmesini Üniversite olarak arzuladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Kutluhan, “Diğer şehirlere nazaran, dört tane yerel televizyonumuz var. Yine 50’nin üzerinde internet medyamız var. İLDEK (İletişim Fakültesi Dekanları Konseyi) ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda bu bilgileri onlara vermiştim ve dekanlar da sayıları duyunca hayretle karşılamıştı. Denizlimizde, her alanda olduğu gibi gazetecilik konusunda da iyi bir noktadayız. Üniversite Yönetimi olarak basın camiası ile ilişkilerimizin iyi bir konumda olduğunu düşünüyorum. Olabildiğince basın camiası ile iletişimimizi yüksek tutmaya gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan sözlerinin devamında 2022 yılının, gerek Denizli’nin tüm kesimleri gerekse basın camiası ile ilişkilerin daha üst seviyeye çıkarıldığı bir yıl olacağını söyledi. Denizli’nin bölgesel bir şehir olmasına rağmen sanayi potansiyeli ve iş insanları ile evrensel bir konumda olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Kutluhan, PAÜ’nün de uluslararası alanda yer alması gerektiğini belirtti. Gerek projeler gerekse kalite güvencesi konusunda geçmiş yıllara oranla 2021’i verimli bir yıl olarak kapattıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, TÜBİTAK’ın Üniversiteler sıralamasında PAÜ olarak ilk 20’ye girmeyi kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ziyaretin devamında PAÜ ile basın camiası arasında ilişkilerin geliştirilmesine yönelik gazetecilerden gelen talepleri dinledi, yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladı.

Rektör Kutluhan: “Mobil sağlık hizmeti, tedavilere çok güzel bir çeşitlilik katacak”

Basın mensuplarının sağlık turizmi alanında yapılacak çalışmalara ilişkin bir sorusu üzerine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları söyledi: “Karahayıt için şu an yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Gerekli alet ve teknik gereçler için ihale süreçlerini başlattık. Ruhsat konusunda Sağlık Bakanlığı’ndan bir heyet geldi ve incelemelerde bulundu. 2022 yılının Mayıs-Haziran aylarında açılışını gerçekleştireceğiz. Sağlık turizmi demek, benim için Karahayıt demek. Belediyelerin evde bakım hizmetleri var. Biz de Evde Sağlık Araştırma Uygulama Merkezi adı altında evde sağlık hizmeti başlatıyoruz. Hastanedeki tedavisinin ardından evde bakıma ihtiyaç duyan hastalarımıza doktor, hemşire, fizik tedavi uzmanı ve sağlık teknisyeninden oluşan ekiplerimiz evlerinde sağlık hizmeti verecekler. Mobil sağlık hizmeti, tedavilere çok güzel bir çeşitlilik katacak. Bu konunun da yönetmeliğini hazırladık. YÖK’e sunacağız. YÖK’ün kabulünden sonra alt yapıyı hazırlayıp sistemi başlatacağız. ”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan görüşmede ayrıca, Denizli yöresinde geçmişten günümüze var olan ancak kaybolmaya yüz tutmuş bıçakçılık, ayakkabıcılık gibi zanaatlara ilginin yeniden arttırmasına yönelik meslek yüksekokulları bünyesinde program açma çalışmalarının da olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Haberler