PRoject Yarışmasının Yaratıcı Fikirleri Ödüllendirildi

20.05.2019

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından ilki düzenlenen “PRoject Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliğinin ödül törenine sarı renk damgasını vurdu.

13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin bu seneki rengi sarı olarak belirlendi. Konuklar ve yarışmacılar etkinliğe sarı bir kıyafet veya obje ile katıldı.

PAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Savaş’ın açılış konuşması ile başlayan etkinliğin ilk günü, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aylin Göztaş’ın “Halkla İlişkiler: Dünü, Bugünü, Yarını” konulu sunumu ile devam etti.

Prof. Dr. Göztaş, halkla ilişkilerin tarihsel gelişimine dikkat çekerek dünya tarihindeki önemli gelişmelerin halkla ilişkiler ile paralel olarak ilerlediğini ifade etti. Rekabetin yok etmek değil, geliştirmek üzerine kurulması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Aylin Göztaş, halkla ilişkiler alanındaki yeni eğilimleri takip etmenin önemini vurguladı. Halkla ilişkilerin gelecek trendleri arasında dijital hikaye anlatıcılığı, sosyal dinleme, büyük veri, influencer marketing, davranış araştırması, içerik markalama, yapay zeka gibi konuların yer aldığını belirten Prof. Dr. Göztaş; halkla ilişkilerin bu yeni eğilimlere göre dönüşmesi gerektiğini, aksi takdirde mesleğin önemini kaybedeceğinin altını çizdi.

Hafta boyu süren etkinlik kapsamında Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin halkla ilişkiler, kurumsal iletişim ve reklam proje sunumları gerçekleştirildi.

Etkinliğin son günü, Aydem Elektrik Kurumsal İletişim Müdürü Gizem Dağ Mandacı’nın “Enerjinin İletişimi: Aydem’in Kurumsal İletişim Serüveni” konulu konuşması ile başladı. Mandacı konuşmasında AYDEM Elektrik kurum içi ve kurum dışı iletişim uygulamalarını aktararak öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Değişimlere ayak uydurmanın önemini vurgulayan Mandacı, öğrencilere kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler trendlerini takip etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Ödül töreni ile devam eden etkinlikte PAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin yarıştığı halkla ilişkiler, kurumsal iletişim ve reklam projelerine ödüller verildi.

 

Ödül alan proje ve ekipler; Halkla ilişkiler projesi kategorisi birincisi Unique Ajans - Capri Sun Halkla İlişkiler Projesi - Metehan Cömert, İrem Karabulut, Emre Can Fidan olurken, proje ikincisi Supernova Creative Ajans - Lego Halkla İlişkiler Projesi - Fazilet Yılmaz, Elif Dalmış, Zeliha Öztop, Burak Sakarya, proje üçüncüsü ise İcaz Medya - CalibroTouchLux Halkla İlişkiler Projesi - Melike Tuncer, Elif Vardar, Havva Balaban, Cemile Akay oldu.

 

Kurumsal iletişim projesi kategorisi birincisi K.O Ajans – Bilim ve Sanat Vakfı Kurumsal İletişim Projesi - Kadir Küçük - Ömer Öndeş - Hasan Deniz olurken, proje ikincisi Gift Ajans – Pegasus Kurumsal İletişim Projesi - Tuğçe Kuru - Gaye Özdemir - Fatma Arılık, proje üçüncüsü Nüans Ajans – Hasbro – Dijital Oyun Bağımlılığıyla Mücadele Kurumsal İletişim Projesi - Aslı Deveci - Tuğçe Genç - Elif Nur Kuzu            oldu.

 

Reklam projesi kategorisi birincisi Harikulade Ajans – Pharmaton Reklam Projesi - Özgür Altınay, Aybüke Aleyna Sünneli, Kardelen Uğuryol, Ayşe Nur Ekin olurken, ikincisi Buzzword Ajans – ArekaMint Draje Rekla Projesi  - Aslı Deveci, Elif Nur Kuzu, Şadi Serbes, Osman Pantık, Projesi üçüncüsü PKFOUR Ajans – Nike Reklam Projesi - Kaan Budak - Büşra İşcen-Tansu Subaşı - Hazal Yılmaz oldu.

 

Gerçekleşen ödül töreni ile program sona erdi.

 

 

 

 

 

İletişim Bilgileri:

Yer: Pamukkale Üniversitesi, İletişim Fakültesi Binası Konferans Salonu, Kınıklı Yerleşkesi, Denizli

E-Mail : pauproject.if@gmail.com

Instagram: @pau.project

İlgili Haberler