PAÜ’de Eğitim-Öğretim Dijital Ortamda Devam Edecek

20.03.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemeye yönelik tedbirler kapsamında, gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladı. PAÜ’de eğitim-öğretim faaliyetleri 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital ortamda devam edecek.

Tüm dünyada etkili olan Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Ülkemizde de bir dizi tedbirler alınmış, buna yönelik ilk ve orta öğretimde olduğu gibi 16 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm üniversitelerde de eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmişti.

YÖK’ün aldığı kararla, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren, uzaktan eğitim kapasitesi ve dijital imkânları bulunan üniversiteler, 2019-2020 bahar dönemi eğitim öğretim faaliyetlerine dijital ortamdan devam edecek.

Dijital Ortamda Dersler 23 Mart’ta Başlıyor

Bu kapsamda PAÜ de gerekli teknik ve dijital hazırlıklarını tamamladı. Dersler, dönem başında bölümler tarafından belirlenen ders programlarına uygun olarak, aynı gün ve saatlerde dijital ortamdan verilmeye devam edecek.

Rektör Prof. Dr. Bağ: “Ülkemizi etkileyen bu zorlu süreci her zaman olduğu gibi yine birlikte aşacağımıza inanıyorum.”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti: “Tüm dünyada insanların yaşamını olumsuz etkileyen ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) pandemi olarak nitelendirdiği Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele etmek adına Devletimiz tarafından gerekli tedbirleri almaya devam etmektedir. Bilindiği gibi bu kapsamda tüm üniversitelerin yerleşkelerinde eğitim-öğretim, konferans, bilimsel toplantılara ara verilmiş, derslerin dijital ortamlarda canlı olarak yapılması kararı alınmıştır. Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak, son yıllarda yürüttüğümüz dijitalleşme çalışmalarının sonucunda, Üniversitemiz bünyesinde faaliyete açtığımız PAÜ Dijital Teknoloji Merkezi İnteraktif Salonlarında elektronik ortamda ders anlatımı, çevrimiçi toplantı ve tez sunumu gibi faaliyetleri gerçekleştirebilir dijital teknolojilere hali hazırda sahip olmuştur. Pamukkale Üniversitesi’nin teknolojik alt yapısı derslerin dijital ortamdan devam ettirilmesi açısından uygun bir platform sağlamaktadır. Derslerin dijital ortamda devam edebilmesi adına gerekli teknik hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 23 Mart Pazartesi gününden itibaren derslerimiz canlı ders sistemi üzerinden devam ediyor olacak. Virüsün yayılımını önlemek için ellerin temizliğine dikkat etmek kadar sosyal hareketliliği azaltmak ve mümkün olmadıkça dışarı çıkmamak da çok önemli. YÖK Başkanımızın sosyal medyada başlattığı #EvdeKalUzaktanEğitimAl çağrısına Pamukkale Üniversitesi olarak etkin bir şekilde cevap veriyoruz. Ülkemizi etkileyen bu zorlu süreci her zaman olduğu gibi, uzmanların bu konudaki tavsiyelerini dikkate alarak, yine birlikte aşacağımıza inanıyorum.”

Pamukkale Üniversitesi Canlı Ders Sistemine giriş yapmak için akademisyen ve öğrenciler pusula bilgi sistemi üzerinden sırasıyla: Öğrenci Bilgi Sistemi - Canlı Ders İşlemleri - Bilgilendirme sekmeleri üzerinden ilgili linklere ulaşabilirler.

Dijital ortamda verilen dersler, anlık olarak kaydedilebilecek, ders saatinden sonra da izlenebilecektir. Ayrıca haftalık konu başlıklarına göre ders materyali paylaşılarak öğrencilerin işlenen konulara ilişkin daha zengin içeriklere ulaşma imkânı da sağlanmıştır.

 

Detaylı bilgi için:

https://obis.pau.edu.tr/CanliDers/Bilgilendirme.aspx

 

 

 

 


İlgili Haberler