PAÜ’de 5. Spor Bilimleri Etkinlikleri Başladı

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 15-17 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen 5. Spor Bilimleri Etkinlikleri, Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen açılış töreni ile başladı.

Açılış törenine Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  PAÜ Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa başta olmak üzere etkinlik komisyonu üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Gökçe Erturan’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasında gelenekselleşen Spor Bilimleri Etkinliklerinin amacının, öğrencileri iyi uygulama örnekleriyle ve ilham veren kişi ve kurumlarla bir araya getirerek mezun olup mesleğe atıldıklarında karşılaşacakları mesleki sorunların çözüm önerilerine dair seçenek sunarak mesleğe heyecanla atılacak bir motivasyon yaratmak olduğunu belirtti.

PAÜ Spor Ödülleri Töreni’nde Yılın En’leri Ödüllerini Alacak

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa’nın yaptığı konuşmada bu yılki etkinliklerin ayrıca bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan ve bundan sonra her yıl düzenlenmesi planlanan PAÜ Spor Ödülleri Töreni’ni de bünyesinde barındırıyor olmasından dolayı heyecanlı olduklarını belirtti.

16 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’te PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan PAÜ Spor Ödülleri Töreninde ulusal ve yerelde toplam 26 dalda ödüller sahiplerini bulacak.

Şampiyon Denizlispor’un Teknik Direktörü Yücel İldiz PAÜ’ye Konuk Oldu

Açılışın ardından program Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz ile gerçekleştirilen söyleşi ile devam etti. Denizlispor taraftar gruplarının da katıldığı, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Köklü moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Yücel İldiz Denizlispor camiası ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu paylaştı.

Üç gün sürecek etkinlikler kapsamında seminer, panel, çalıştay, söyleşi gibi etkinlere de yer verilecek.

İlgili Haberler