PAÜ Yaklaşık 4 Bin Öğrencisi ile EGEKAF’ı Başarı ile Tamamladı

23.03.2022

PAÜ’nün de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ve Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen EGEKAF’22 öğrenci ve mezunlar ile firma ve kamu kurumlarından yetkilileri buluşturdu. PAÜ’den EGEKAF 22’ye yaklaşık 4 bin öğrenci katıldı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” teması ile Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 (EGEKAF 22), açılış töreni ile kapılarını öğrenci ve mezunlara açtı. Öğrenciler, firmaların insan kaynakları yetkilileri ile görüşüp, staj ve kariyer olanakları konularında ilk ağızdan bilgi aldı. Mülakatlar gerçekleştirdi. Bunun yanında seminer, panel, söyleşi, mülakat atölyeleri ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilirken, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ KARMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Özgü Hafızoğlu, Dr. Öğr. Gör. Hicran Utku Dinçer Aydın ve Dr. Arş. Gör. Mehtap Sarıkaya, EGEKAF 22’de sunumları ile yer aldılar.

PAÜ ve Denizli, Katılımcı Öğrenci ve Firma Sayılarında İkinci Sırada

Avrupa’nın alanında en kapsamlı organizasyonu olan EGEKAF’22’yi iki günde yüz bine yakın öğrenci ve mezun staj ve kariyer olanakları konusunda firma ve kamu kurumlarının yetkililerinden bilgi almak ve görüşme gerçekleştirmek için ziyaret ederken, yaklaşık 600 firma da standları ile bu büyük organizasyonda yer aldı. Denizlili firmalar, kurum ve meslek odalarının da desteği ile PAÜ, EGEKAF’a iki günde toplam 62 otobüsten oluşan bir kafile ile katıldı. İki günde yaklaşık 4 bin PAÜ’lü öğrenci EGEKAF’ı ziyaret etti. PAÜ ve Denizli, Ege Üniversitesi ve İzmir’in ardından, fuara en fazla sayıda katılım gösteren ikinci üniversite ve il oldu. EGEKAF açılışı öncesi sabah erken saatlerde, PAÜ Kampüsünden, 36 otobüs hareket ederken, öğrencileri, İzmir’e Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan uğurladı. Gelecekteki mesleki yaşantıları için bu fuarın hayırlar getirmesini temenni etti.

Rektör Kutluhan’dan Denizlili Firmalara Ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç’ın da katıldığı açılış töreninde protokol konuşmaları ve ödül töreni gerçekleştirilirken, ardından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir il protokolünden isimler ve paydaş üniversitelerin rektörlerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi.  

Açılış Töreni’nin sonrasında Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAÜ KARMER) Müdürü Prof. Dr. Reşat Ceylan ve yetkililer ile birlikte ilk olarak PAÜ’nün standını ziyaret ederken görevliler ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Daha sonra, TEKNOFEST yarışmalarında PAÜ’yü başarı ile temsil eden; Hazar Takımı, Algan Teknoloji Takımı ve Ulaş Roket Takımı’nın standlarını ziyaret ederek, yeni projeleri konusunda öğrencilerden bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindekiler daha sonra EGEKAF’a katılan farklı sektörlerden Denizlili firmaların standlarını ziyaret ederek, staj ve kariyer imkânları konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Rektör Kutluhan: “EGEKAF 2023’e ev sahipliği yapma konusunda, ne kadar hazır ve istekli olduğumuzu gösterdik”

EGEKAF hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 Günlerinde, Denizli ve Pamukkale Üniversitesi olarak çıkartma yaptık. Üniversitemiz, bu fuara, 62 otobüsten oluşan kafile ve yaklaşık 4 bin öğrencisi ile katılırken, fuara katılım gösteren 21 Denizlili firma sayısı ile birlikte, öğrenci ve katılımcı firma sayıları göz önüne aldığında, Ege Üniversitesi’nden sonra en fazla katılım gösteren İkinci üniversite ve il oldu. Fuarı, iki günün ardından çok şükür ki herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan tamamladık. EGEKAF Günlerinde, Üniversitemize destek veren otobüs tahsisinde katkıları bulunan, kurumlarımıza, Denizli’mizin hayırsever iş insanlarına ve standları ile bizleri orada yalnız bırakmayan firmalarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Denizli ve Pamukkale Üniversitesi olarak, EGEKAF 2023’e ev sahipliği yapabileceğimiz konusunda ne kadar hazır ve istekli olduğumuzu bu fuarda göstermiş olduk. Fuarın koordinasyonluğunu üstlenen Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Salim Atay ve ev sahibi Ege Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Necdet Budak’ın şahsında organizasyon düzenleme ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’dan PAÜ’ye Teşekkür

 

EGEKAF 22’nin açılış törenine katılım gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, tören sonrası Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile yaptığı istişarede Pamukkale Üniversitesinin hem öğrenci hem de fuara katılımcı firma olarak Denizli’nin yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Rektör Kutluhan’dan Fuara Katılım Sağlayan ve Fuar için PAÜ’ye Destek Veren Firmalara Teşekkür

 

Pamukkale Üniversitesi’nin EGEKAF’a yaklaşık 4 bin öğrencisi ile katıldığını, fuara katılım gösteren 21 Denizlili firma sayısı ile birlikte, öğrenci ve katılımcı firma sayıları göz önüne aldığında, Ege Üniversitesi’nden sonra en fazla katılım gösteren ikinci üniversite ve il olduğunu vurgulayan Rektör Kutluhan fuara katılım için Üniversitemize sponsor olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ersağ, Özçınar Mermer, Hacı Şerif, Altıntop Kuruyemiş, Denizli Ticaret Odası, Çivril Belediyesi, Zimek Makine, Turkuaz Otomotiv, Pamukkale Üniversitesi Teknokent, Yedeks Tekstil, Evliyaoğlu Tekstil, Acıpayam Belediyesi, Bekilli Belediyesi, Çameli Belediyesi, Askon Demir Çelik, Kale Belediyesi, Ayazoğlu Tekstil, Panayır Tekstil, Aksa Jeneratör Denizli Şubesi, Askon İşadamları Derneği Denizli Şubesi, Tursab, Aslı Tekstil, Uğurlular Tekstil, Denizli Özel Egekent Hastanesi, Bozkurt Belediyesi, Çardak Belediyesi, Buldan Belediyesi, Sarayköy Belediyesi, AYNES ile fuara katılım gösteren firmalar ve kurumlar olan Veritas Tekstil, Tosunoğlu Tekstil, Evliyaoğlu Tekstil, Uğurlular Tekstil, Aydem, Yedeks Tekstil, Aslı Tekstil, Mercan Kimya, Abalıoğlu Holding (Flidea ve Dentaş), Spinteks Composite Fabrics, Ersağ, The Barine, Gamatekstil, Aynes, Pamukkale Teknokent, Denizli İş-Kur, GEKA,  Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği, Uspar Tekstil, Askon Demir Çelik’e teşekkürlerini sundu.

İlgili Haberler