PAÜ Uygulamalı Bilimler YO’da Mezuniyet Coşkusu

13.06.2019

Pamukkale Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun (YO) 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sami Gökhan Özkal, Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Dündar Kök başta olmak üzere ilçe protokol üyeleri, akademik ve idari personel, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, zeybek gösterisi ile devam etti.

Mezuniyet kütüğüne plaket çakan yüksekokul birincisi Tulgahan Çetin mezun olan öğrenciler adına yaptığı konuşmasında, kendilerini yetiştiren ailelerine ve dört yıl boyunca kendilerine emek veren hocalarına teşekkür etti.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sami Gökhan Özkal törende gerçekleştirdiği konuşmada, mezun olan öğrencilerin bu aşamaya gelmesinde katkıda bulunan öğrenci yakınlarına ve akademik personele teşekkür ederek mezun olan öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında da kendilerini her konuda geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini vurgulayarak tavsiyelerde bulundu.

Tören, yaklaşık 130 mezun öğrenciye öğretim üyeleri tarafından mezuniyet belgelerinin verilmesinden sonra mezun öğrencilerin kep atmasıyla coşkulu bir şekilde sonlandı. Törenin ardından, mezun öğrenciler ve aileleri Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

İlgili Haberler