PAÜ SBF Öğrencileri, Çocuklarla Spor Aktiviteleri ile Dolu Bir Gün Geçirdi

22.04.2019

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (PAÜ SBF) Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocukları Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket-Beylikdüzü Basket takımları arasında oynanan Türkiye Basketbol 2. Ligi Play-Off mücadelsinde misafir ettiler.

“Topluma Hizmet Uygulamaları“ dersi kapsamında proje sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Uğur Sönmezoğlu ve projeyi gerçekleştiren Spor Yöneticiliği Bölümü birinci sınıf öğrencileri: Sercan Çelik, Mehmet Öğmen, Oğuz Aksoy, Ahmet Tunçal, Ümit Bayri, Osman Gönül, Bilal Sarıkavak, Mehmet Çağatay Yıldırım, Emrah Can Yumuşak misafir edilen çocuklara gün boyu yapılan etkinliklerde eşlik ettiler.

İlk olarak maç öncesi düzenlenen etkinliklerde çocuklar PAÜ Spor Kompleksini ve Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezini ziyaret edip, bu merkezler hakkında bilgilendirildiler. Ziyaretlerin ardından, Arş. Gör. Hamza Kaya Beşler’in katılımıyla Australian School Handball oyununu öğrenip, mini bir turnuva düzenleyen ekip üyeleri ve çocuklar eğlenceli dakikalar geçirdi. Turnuva sonunda çocuklara hediyeler verildi.

Proje ekibi tarafından Pamukkale Üniversitesi Sosyal Tesislerinde akşam yemeğinde misafir edilen çocuklar, yemeğin ardından Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı ile buluşan çocuklar, takıma çiçek ve kendi isimlerinin yazılı olduğu tişörtü hediye edip Play-Off’larda takıma yalnız olmadıkları söyleyip, şampiyonluk yolunda başarılar diledi.  Maçta keyifli dakikalar geçiren çocuklar ve proje ekibinin coşkusu, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımının galibiyetiyle bir kat daha arttı.

İlgili Haberler