PAÜ Öğrencileri Bu Kez Minikleri Düşündü

16.04.2020

Pamukkale Üniversitesi öğretmen adayları işitme engelliler için masal anlatıyor, miniklere evde zaman geçirmeleri için etkinlikler hazırlıyor.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, uzaktan eğitimin devreye girmesiyle birlikte sosyal sorumluluk kapsamında evlerinden çeşitli projeleri hayata geçiriyorlar. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı ile Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri bu kez minik öğrenciler için kamera karşısına geçti. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğrencisi Elif Beyza Kara, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi için işitme engelli minik öğrencilere işaret diliyle masal anlattı. Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencisi Gülben Bulur ise dışarı çıkamayan minikler için nişasta, kakao ve su ile çamur yapmayı, ayrıca pastel boyalar ve kâğıt kullanarak resim yapmayı gösterdi. 

Dersi için Origami ile Kurbağa Yapmayı Öğretti

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Mislina Şahin, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında origami sanatı ile kurbağa yaptı ve bu görüntülerle kısa film hazırladı.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında ildeki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile birlikte uzun yıllardır çeşitli çalışmalar hazırlayarak, sosyal sorumluluk projelerinde yer alan PAÜ Eğitim Fakültesi öğretmen adayları, Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesiyle faaliyetlerini evlerinden yürütmeye başladılar. Bu kapsamda, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 4. Sınıf öğrencisi Mislina Şahin, minikler için origami sanatı ile kurbağa yapmayı öğretti. Evinde çektiği görüntülerle kısa bir video hazırlayan Şahin, çocukların boş zamanlarını değerlendirmeleri için katkıda bulundu.

İlgili Haberler