PAÜ İlahiyat Fakültesinden Türkiye’de Bir İlk

28.09.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İlahiyat Fakültesi bu yıl fakülteyi yeni kazanan tüm öğrencilerin hazırlık sınıfı eğitimi boyunca okuyacakları Arapça Dil Kitaplarını ücretsiz olarak adreslerine kargo ile gönderdi.

Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili aynı zamanda İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili olan Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, birçok güzel çalışmanın yapıldığı İlahiyat Fakültesinde bu çalışmalara güzel bir uygulama daha eklediklerini belirtti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan daha önce İlahiyat Fakültesini kazanan ilk 10 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye ettiklerini, Hazırlık sınıfını ilk 10’da bitiren öğrencileri yazın dil eğitimi için Ürdün’e, yine ilk 15’de fakülteyi bitiren öğrencilerini umreye gönderdiklerini, ayrıca fakültede okuyan başarılı, ihtiyaç sahibi 110 öğrenciye eğitim-öğretim dönemleri boyunca burs verdiklerini ifade etti.  Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, tüm bu hizmetlerin yanı sıra bu yıl pandemi sürecinde yaşanan olumsuzlukları bir nebze azaltmak adına yeni başlayan 220 öğrencinin hazırlık boyunca okuyacakları kitapları ücretsiz olarak kargoyla öğrencilerin ev adreslerine ulaştırdıklarını söyledi.

Arapça Kitap Setinin Silsiletu’l Lisan (okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 9 kitap), Arapçaya Giriş I ve II, Alıştırma Kitabı Başlangıç I ve II, Orta Seviye I ve II, İleri Seviye I ve II, Kavaid Müşeccea Sarf I ve II, Nahiv I ve II olmak üzere toplam 21 kitaptan oluştuğunu belirten Prof. Dr. Kutluhan; yapılan bu hayır işlerinde özellikle maddi olarak katkı sağlayan hayırsever iş adamına, projelerin yürütülmesinde emeği geçen Dekan Yardımcısı Doç, Dr. İsmail Şimşek’e, İlahiyat Fakültesi akademik ve idari personeline teşekkür etti.

 


İlgili Haberler