PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretmenler Gününü Dijital Platformlarda Kutladı

24.11.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi, salgın koşullarını göz önüne alarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü diğer yıllardan farklı olarak bu yıl dijital platformlardan kutladı. Kutlamalar kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan, eserlerini sanal sergide bir araya getirirken, öğretim üyeleri ve geleceğin öğretmenleri PAÜ Öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajları için kamera karşısına geçti.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan’ın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Hazırladığı Sanal Sergisi, Çevrimiçi Olarak Ziyarete Açıldı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Dr. Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan “Aracısız Desen” adlı sanal sergi dijital ortamda görülebilecek. Lavi (mürekkep + fırça) tekniğinde günlük yaşama dair resimlerin yer aldığı sergide lirik desenin önemini göstermeye çalışan Dr. Öğr. Üyesi Alparslan, toplamda 3 aylık bir çabanın ürünlerini sergiledi. Doğrudan göz ile çalışan Dr. Öğr. Üyesi Alparslan, gözle çalışmanın önemini resim öğretmeni adaylarına göstermeye çalıştığını söyledi.

30 Kasım tarihine kadar açık kalacak Dr. Öğr. Üyesi Görkem Utku Alparslan’ın kişisel sanal sergisi için: https://www.artsteps.com/view/5faa5fc3cf45454ba99475e9 adresini ziyaret edebilirsiniz.

PAÜ Eğitim Fakültesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Fakülte Birincisi Serap Birkan, Mezuniyet Kütüğüne İsmini 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Çaktı

Tören, salgınla mücadele kurallarına uygun olarak, kısıtlı sayıda katılım ile Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nda gerçekleştirildi. Törene Eğitim Fakültesi Dekan Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asiye İvrendi, Fakülte Sekreteri Mustafa Mızrak ile fakülte birincisi Serap Birkan ve ailesi katıldı. Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’ndan mezun olan ve fakülte birinciliğini elde eden Serap Birkan, fakülte mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, fakülte birincisi olan Serap Birkan’a başarı belgesi ve hediyesini verirken, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asiye İvrendi ise çiçek takdim etti. Tören, günün anısına, sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

“Öğretmen Olmak..” İsimli Söyleşide Prof. Dr. Demirel Öğretmenlik Mesleğinin İnceliklerini Anlattı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle  Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Tuncel’in moderatörlüğünde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Demirel ile dijital platformda "Öğretmen Olmak.." konulu  bir söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşide Prof. Dr. Özcan Demirel, geçmişten geleceğe öğretmenlik ve öğretmen yetiştirme konularında görüşlerini ve deneyimlerini paylaştı. Konuşmasında, 21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere sahip insan yetiştirmek için üniversitelere ve öğretmenlere büyük görevler düştüğü hatırlatan Prof. Dr. Demirel,  dijital okuryazar bir öğretmen olmanın, sürekli kendini geliştirebilen öğretmen olmanın gün geçtikçe önemini daha da arttırdığı vurgulandı. Prof. Dr. Özcan Demirel, sözlerine şöyle devam etti. “Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir. Bunda başarılı olabilmek için iki şey önemlidir.  Birincisi öğretmenlik mesleğini sevebilmektir. Hiçbir şey olamazsam öğretmen değil, ben ne olursam olayım mutlaka öğretmen olayım diyebilmek çok önemlidir. İkincisi ise öğretmenlerin öğrencileri sevmesidir. Eğer içinizde öğrenci sevgisi, insan sevgisi yoksa öğrencilerinizi sevemiyorsanız lütfen bu mesleği yapmayınız ve sevginin yanı sıra da saygı göstermek önemlidir.” Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Özcan Demirel, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Söyleşiyi izlemek için  https://youtu.be/TgeKaBSMXWI adresini ziyaret edebilirsiniz.

PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretmenler Gününü Yayımladıkları Video Mesaj ile Kutladı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyen ve öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması için kamera karşısına geçti. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Doç. Dr. İbrahim Tuncel, bölüm başkanları ve öğrencilerin kutlama mesajlarını içeren görüntüler klip halinde bir araya getirildi.

PAÜ Eğitim Fakültesi’nin YouTube kanalı üzerinden erişime açılan kutlama mesajını https://www.youtube.com/watch?v=BTFsmH_EHxI&feature=sha bağlantısına tıklayarak izleyebilirsiniz.


İlgili Haberler