'KoçSporFest Büyük Final Açılış Töreni’ Yapıldı

12.05.2017

Pamukkale Üniversitesinin bu yıl ev sahipliği yaptığı KoçSporFest Üniversite Oyunları’nın final müsabakaları PAÜ Arena’da yapılan açılış töreni ile başladı.

Yapılan açılış törenine Denizli İl Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Koç Holding A.Ş. Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel, organizasyonda yer alan akademisyenler ve sporcular katıldı.

Tören, finale kalan 103 üniversitenin bayrakları ile yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kortejin sonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Açılışta konuşan Koç Holding A.Ş. Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel, Koç Holding olarak bu tür spor organizasyonlarına destek vermekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yapılacak final müsabakalarının olimpiyat ruhuna yakışır centilmenlik çerçevesinde, dostluğun kazanacağı maçlar olması temennisinde bulundu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, bu sene Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olarak 180 üniversiteden yaklaşık 30.000 üniversiteli gencimize organizasyonlarda yarışmalar düzenlediklerini söyleyerek, finale kalan 103 üniversite arasında oynanacak final müsabakalarının KoçSporFest gibi seçkin bir organizasyon tarafından yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Final müsabakalarının bu yıl ev sahipliği yapan Pamukkale Üniversitesi’ne de teşekkür eden Prof. Dr. Tamer, organizasyonda yarışacak sporculara başarılar diledi.

Törende açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, sporun din, dil, ırk gözetmeden insanları bir araya getirdiğini vurgulayarak, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu göstermek amacıyla organize edilmiş bu etkinlikte, Pamukkale Üniversitesi olarak sporcuları ağırlamanın verdiği mutluluktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Törende konuşma yapan Denizli Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, böyle büyük bir organizasyona Denizli olarak ev sahipliği yapmaktan memnun olduğunu söylerken, müsabakalara katılan sporculara başarılar diledi.

Törenin sonunda gelecek yıl KoçSporFest Finalleri’ne ev sahipliği yapacak olan Çukurova Üniversitesi adına Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz’a KoçSporFest bayrağını Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan devretti.

Türkiye’nin 103 üniversitesinden yaklaşık 5 bin sporcu “14. Türkiye KoçSporFest Üniversite Oyunları”nın final müsabakalarında; Atletizm, Basketbol, Jimnastik, Dağ Bisikleti, Futbol, Futbol Tenisi,  Hentbol, Okçuluk, Voleybol ve Yüzme branşlarında bir hafta boyunca kıyasıya mücadele verecekler.

İlgili Haberler