İzmir’in Başarılı Reklamcısı Turusan Çiner Öğrenciler ile Buluştu

17.12.2019

İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından düzenlenen “AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliğinin açılışında İzmir Reklamcılar Derneği ve IDEART Ajans Başkanı Turusan Çiner, öğrencilere reklamcılığa ilişkin önemli tavsiyeler verdi

İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Savaş'ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında etkinliği düzenleyen öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür eden Prof. Dr. Savaş, yarışacak öğrencilere de başarılar diledi.

Açılış konuşması sonrası İzmir Reklamcılar Derneği ve IDEART Reklam Ajansı Başkanı Turusan Çiner ‘’Reklamcılığın Gelecekteki Rotası’’ konulu konuşmasını yaptı. Çiner konuşmasında ilk olarak reklamcılığın tarihsel sürecinden bahsederek günümüze nasıl evrildiğini örneklerle açıkladı.

Çiner: “Reklamcılığın özü fikirdir”

Reklamcılığın yarını hakkında ise ‘’Reklamcılık sadece şekil değiştirecek, iletişim yolu aynı. Hepsinin özünde fikir var.’’ dedi. Öğrencilere kalemi kâğıdı asla bırakmamaları gerektiği, çok okumaları, dili etkili ve düzgün bir şekilde kullanmaları gerektiği tavsiyelerinde bulundu. Turusan Çiner ‘’ileride her şey değişecek ancak bizi robotlardan farklı kılan şey duygusal zekâmız olacak’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Turusan Çiner, konuşmasının ardından, öğrencilerin reklâmcılık mesleği ve reklâmcılık sektörüne yönelik sorularını yanıtladı.

“AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” isimli yarışma, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin proje sunumlarıyla hafta boyu devam edecek ve 19 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak.

 

 

İlgili Haberler