TED Öğrencileri Mesleki Gözlem Programında Hekimlik Mesleğini Gözlemlediler

25.01.2019

Özel TED Denizli Anadolu Lisesi öğrencileri meslek gruplarını tanımak için doktorluk mesleğini seçerek iki gün boyunca Genel Cerrahi AD. Başkanı Prof. Dr. Uğur Sungurtekin’i gözlemleyerek bilgi edinmeye çalıştılar.

Okul Müdürü Türkay Kılcı PAÜ Hastaneleri yönetimine ve hocamıza teşekkür ederek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu; Okulumuz öğrencilerinin meslek seçimlerine katkı sunmak üzere yaptığımız ve Milli Eğitim müfredatında bulunan Mesleki Gözlem Programı olarak geçen çalışmalardan biri “ Mesleki Gözlem Programı” dır.  Öğrencilerimizin sömestr tatili süresince bu programımız gereğince istedikleri meslek alanında gözlem yapmalarını beklemekteyiz. Bu kapsamda “ Genel Cerrahlık” alanında Prof. Dr. Uğur Sungurtekin’in gözeteminde öğrencilerimiz Eylül Sibel Didinir, Şevval Gürsoy, Sude Naz Karanfil ve Doğa Paşaoğlu gözlemlerde bulunarak doktorluk hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştılar.” dedi.

Prof. Dr. Sungurtekin ise bu güzel çalışma nedeniyle bu olanakları sağlayan herkese teşekkür ederek çocuklarla iki güzel gün geçirdiklerini ifade ederek eğitim için her türlü katkıda bulunmaya açık olduklarını belirtti.

Gözlemleri sonucunda doktorluk mesleğinin ne kadar kutsal olduğunu söyleyen öğrencilerimiz hepsi iyi birer doktor olmak için çok çalışacaklarını belirterek katkıda bulunan herkese teşekkürlerini ilettiler.

İlgili Haberler