PAÜ Hastanelerinde Koronavirüs Nöbetine İstiklal Marşı Arası

24.04.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu tüm Türkiye ile birlikte İstiklal Marşı’mızı okuyarak yaşadı.

Tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de sağlık çalışanları, Koronavirüs (Covid-19) ile etkin bir mücadele için yoğun mesai harcarken Ülkemizde virüsün yayılmasını önlemek için bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemen ve Çocuk Bayramı evlerden kutladı. TBMM’nin açılışının 100. yıl coşkusunu hep birlikte yaşamak ve İstiklal Marşı’mızı hep birlikte söylemek için tüm Türkiye Saat 21.00’da evlerinin balkonlarına çıkarken, PAÜ Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları da yoğun tedavi mesaisine ara vererek bu coşkuya ortak oldu ve sosyal mesafeyi koruyarak PAÜ Hastaneleri önünde İstiklal Marşı’mızı söyledi.

Tüm Türkiye ile birlikte saat 21.00’de önce saygı duruşunda bulunan sonra ise İstiklal Marşı’mızı okuyan sağlık çalışanları, daha sonra görev yaptıkları servislerinde görevlerine devam etti.

İlgili Haberler