PAÜ Bekilli MYO Öğrencilerinden LÖSEV’e Anlamlı Destek

04.11.2019

Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu (Bekilli MYO) tarafından, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) destek amaçlı düzenlenen etkinlik; öğretim görevlileri, öğrenciler ve idari personel tarafından büyük ilgi gördü.

Maskelerini Taktılar, Farkındalık Oluşturdular

Ülkemizde her yıl Kasım ayının ilk haftası 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak anılmaktadır. Bu kapsamda 2-8 Kasım tarihlerinde ülke genelinde “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım/Maskeni Tak, Farkındalık Yarat” sloganı ile yola çıkan meslek yüksekokulu öğrencileri LÖSEV’e destek vermek amacıyla ve öğretim görevlileri işbirliği ile bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik; Bekilli MYO öğrencileri tarafından bizzat hazırlanan afiş ve pankartların yanı sıra maskelere çizilen eğlenceli yüz ifadeleri ile adeta bir şölene dönüştü.  Bekilli MYO öğrencileri hep bir ağızdan: “Kimseyi görmedim ben senden daha güzel. Kimseyi tanımadım ben senden daha özel” şarkısını seslendirerek LÖSEV farkındalık kampanyasına destek verdi.

Bilinçlendirme faaliyetlerinin kesintisiz sürdürülmesi, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve tüm öğrencilerin gönüllü üye olmaları için hazırlanan afiş, pankart ve görseller okulun panosunda sergilendi. Etkinlik, öğrencilerin hazırladığı ürünlerle, birbirinden renkli fotoğraf çekimi ile son buldu.

İlgili Haberler