Pamukkale Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı 1. Lig’de

31.12.2016

Pamukkale Üniversitesi 6 yıl sonra Üniversiteler 1.Ligi’ne yükselmeye hak kazandı.

12-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde Selçuk Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Pamukkale Üniversitesi’nin katılımıyla Üniversitelerarası Erkekler Basketbol 2. Ligi müsabakaları düzenlendi.

Pamukkale Üniversitesi takımı, antrenör Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çelik yönetiminde 12 sporcu ile katıldığı turnuvada büyük bir mücadele örneği göstererek 6 yıl sonra Üniversiteler 1.Ligi’ne yükselmeye hak kazandı.

Turnuvanın ilk gününde PAÜ Basketbol Takımı grubun güçlü ekiplerinden Selçuk Üniversitesi’yle karşılaşırken, maç öncesinde her iki takımın da salona bir gün önce İstanbul’daki hain terör saldırısını lanetleyen pankartla çıkması herkesten büyük alkış ve destek aldı. Baştan sona çekişme içinde geçen maçı son saniye basketi ile 59-57 Selçuk Üniversitesi kazandı. Sonrasında oynadığı dört maçta KTO Karatay Üniversitesi’ni 68-45, Uşak Üniversitesi’ni 71-69, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ni 55-52 ve turnuvanın son gününde İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi’ni 59-42 yenerek, Üniversitelerarası Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.

İlgili Haberler