Mimarlık Fakültesi Öğrencilerine İki Farklı Ödül

25.12.2019

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, katıldıkları “Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Öğrenci Fikir Projesi” ve “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2019” yarışmalarından iki ödül ile döndü.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen “Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Öğrenci Fikir Projesi” yarışmasına farklı üniversitelerden toplam altmış dört proje katıldı. PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Barış Manav ve Merve Başer’in projeleri jürinin değerlendirmesi sonucu Eş Değer Mansiyon ödülünün sahibi oldu.

“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2019” Yarışmasında PAÜ Öğrencileri 3.lük Ödülünün Sahibi Oldu

Rönesans Holding tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2019” yarışmasına katılan PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Fatih Eyice ve Semih Seven projeleri ile 3.lük ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve üniversiteler arası fikir paylaşımına katkı sağlamayı amaçlayan yarışmaya, Türkiye genelinden yirmi beş üniversiteden toplam altı yüz elli proje başvurusu yapıldı. Yapılan değerlendirme sonunda aralarında Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin projelerinin de yer aldığı toplam on proje ödüle layık görüldü.

İlgili Haberler