İlahiyat Fakültesini İlk On Sırada Tercih Eden Öğrencilere Hediye Takdim Edildi

21.01.2021

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İlahiyat Fakültesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin katkılarıyla Fakülteyi ilk 10 sırada tercih eden öğrencilere bilgisayar hediye etti. Öğrenciler hediyelerini, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, dernek yöneticileri ve fakülte öğretim üyelerinin elinden aldı.

PAÜ İlahiyat Fakültesi, Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Denizlili Hayırseverlerin katkılarıyla 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında İlahiyat Fakültesi’ni üniversite giriş puanına göre ilk 10’da kazanan öğrencilere her yıl olduğu gibi bu yıl da dizüstü bilgisayar hediye etti.

Tören, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda, pandemi koşulları dikkate alınarak sınırlı katılımla gerçekleştirildi. Törene; Rektör ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Şimşek, Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı-İş İnsanı Halil Pekdemir, dernek yönetim kurulu üyeleri, 22. ve 23. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, fakülte öğretim elemanları ve ödülleri kazanan öğrenciler katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, törende yaptığı konuşmada Dernek Başkanı Halil Pekdemir’in şahsında Dernek Yönetimini ve katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etti. İlahiyat Fakültesinin önemini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Kutluhan, topluma, özellikle gençlere manevi değerlerin kazandırılması konusunda İlahiyat Fakültelerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. “Fakültemiz bu bilinçle çalışıyor ve gayret ediyor” dedi.

Dernek Başkanı Halil Pekdemir ise Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak Fakültenin geldiği noktadan memnun olduklarını söyledi; emeği geçenlere minnettar olduklarını dile getirdi. Başkan Pekdemir: “Dernek olarak Fakültemize desteğimiz inşallah devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere hediyeleri; Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Pekdemir, 22. ve 23. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan ve fakülte öğretim üyeleri tarafından takdim edildi. Tören, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından Halil Pekdemir ve Mehmet Salih Erdoğan’a günün anısına hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, PAÜ İlahiyat Fakültesini ilk tercihiyle kazanan öğrencileri, iki yıl üst üste dizüstü bilgisayar ile ödüllendirmiş olup fakültede okuyan öğrencilerden 120’sine burs, ilk 15’te fakülteyi bitiren öğrencilere Umre ziyareti imkânı sağlamış, hazırlık sınıfını ilk 10’da bitiren öğrencileri yaz döneminde Ürdün’e Arapça dil eğitimi programına göndermişti.


İlgili Haberler