İkinci Yoğun Bakım Ünitesi İçin Hayırseverimize Teşekkürler

28.03.2019

Abalıoğlu Holding A.Ş. Pamukkale Üniversitesi Hastanelerine yaptığı bağış ile İkinci Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesinin açılmasını sağladı.

Cedide, kızı Filiz Abalıoğlu ve  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri arasında bağış protokolü imzalandı. Geçtiğimiz yıllarda da birçok bağışta bulunan Abalıoğlu Ailesi 13 yatak kapasiteli yeni açılacak olan İkinci Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesine Orhan Abalıoğlu isminin verilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ise hayırseverlerimize açılacak olan ikinci üniteye katkılarından ve desteğinden dolayı teşekkür etti.  Orhan Abalıoğlu’nun da ne kadar hayırsever bir işadamımız olduğunu ilimize ve hastanemize yaptığı bağışlarla anlamak mümkündür ve  Denizli’deki diğer işadamlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum dedi. Açılacak olan üniteye solunum cihazı, yoğun bakım yatağı, şok cihazı ve merkezi monitör cihazı bağışlarıyla mevcut yatak kapasitenin iki katına artırılmasını da sağlayan aileye minnettar olduklarını belirterek daha çok hastaya hizmet verebileceklerini söyledi.  

Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Başmüdür Erdinç Karataş ve İç Hastalıkları AD. Dr. Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Akbudak  Cedide Abalıoğlu evinde hem taziyede bulundular hem de  protokol imzaladılar.  

        

İlgili Haberler