“Adasız Denizler Üstünde” Sergisi PAÜ Hastanesinde Açıldı

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Dr.Öğr.Üyesi Nurcan Kutlu, “ADASIZ DENİZLER ÜSTÜNDE” adlı kişisel sergisini 04 Temmuz 2022 de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonunda sizlere sundu.

Dr.Öğr.Üyesi Nurcan Kutlu sergisi hakkında şu açıklamada bulundu ; Giyilebilir Sanat kapsamında hazırlanan giysi tasarım sergisinde zaman ve mekân algısının yaşam ile arasındaki ikilem renk, doku ve form ile anlatılmaktadır. “Denizlerin ötesi” anlamına gelen ultramarine yani mavi rengin tonları tasarımlarda, yaşanılan şehrin zengin tarihi ve görsel değeri olan Pamukkale travertenlerinin tüm tonları ile dokuları ise shibori tekniği kullanılarak yorumlanmaktadır. Tasarımcı, yerel dokuma Buldan ipeği kullanarak 1920’li yılların giysi modasının yalın formları ile günümüz arasında ilişki kurmayı deneyimlenmektedir.

Serginin açılışını yapan Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Erhan Uğurlu emeği geçen herkese teşekkür etti. 4-8 Temmuz arasında açık kalacak olan sergiyi hasta ve hasta yakınları gezebileceklerdir.

Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Kutlu’ya teşekkür belgesi verildi ve sergi açılışı fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

 

 

 

İlgili Haberler