“7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” ve “PAÜ AMATEM Bağımlılık Farkındalık Etkinlikleri”

12.01.2023

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler haftası nedeniyle Türkiye Goalball Kadın Milli Takım oyuncuları PAÜ PDR Bölümü öğrencisi Şeydanur Kaplan, PAÜ Antrenörlük Bölümü öğrencisi Berfin Altan, Eski Goalball Milli Takım antrenörü Hüseyin Atmaca ve PAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Bayram Çağ’dan Pamukkale Üniversitesi Psikiyatri AD AMATEM Kliniğine anlamlı ziyaret.

“7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” ve “PAÜ AMATEM bağımlılık farkındalık etkinlikleri” kapsamında gerçekleşen ziyaretlerinde alkışlarla ve Türk bayraklarıyla karşılanan ekip zorlu yaşam öyküleri, önceleri dezavantaj olarak gördükleri engellerini nasıl avantaja dönüştürdükleri, umutla yaşamın içinde yer alma gayretleri ve başarıları ile AMATEM’de yatarak tedavi görmekte olan hastalara örnek oldular.

Hastalarımızın ilgiyle katıldığı etkinlik öğrencimiz saz sanatçısı Bayram Çağ’ın müzik dinletisi ile başladı. Etkinliğin söyleşi bölümünde ise 2022 IBSA Goalball Dünya Şampiyonası Dünya şampiyonu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan ve 2021 Avrupa Goalball şampiyonu olan Türkiye Goalball Kadın Milli Takımı sporcusu Şeydanur Kaplan ve Berfin Altan ile eski Goalball milli takım antrenörü Hüseyin Atmaca başarılarını ve yaşadıkları zorlukları hastalarımızla paylaştı. Söyleşi sonunda AMATEM kliniğine verdikleri destekten ötürü AMATEM hastalarının el emeği ürünler sporcularımıza ve öğrencilerimize teşekkür hediyesi olarak takdim edildi.

Etkinlikte Denizli ve Pamukkale Üniversitemizin gurur kaynağı görme engelli öğrencilerimizin başarılarına dikkat çekmenin yanı sıra sportif ve sanatsal faaliyetlerin kişiyi hayata bağlayan, zorluklarla mücadeleyi kolaylaştıran birer baş etme yolu olduğuna, sosyallik ve özgüven artışı sağlayarak bağımlılıkla mücadelede önemli rol oynadığına dikkat çekildi.

İlgili Haberler