PAÜ Öğrencisi, Litvanyalı Başrol Oyuncu Kundrotait ile Bir Söyleşi Gerçekleştirdi

15.05.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Nisa Batmaz Denizli’de düzenlenen ‘Avrupa Film Günleri’ etkinliğinde Litvanya’da en iyi film ödülünü alan filmin başrol oyuncusu Dovil Kundrotait ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Denizli Sanayi Odası bünyesindeki AB Birliği Merkezi koordinasyonunda, AB Türkiye delegasyonu desteği, AB Ulusal Kültür Enstitüleri iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Avrupa Film Günleri’ne Denizli ev sahipliği yaptı. Litvanya Büyükelçisi Riardas Degutis’in katıldığı etkinlikte İletişim Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Nisa Batmaz Litvanya’da en iyi film ödülünü alan filmin başrol oyuncusu Dovil Kundrotait ile bir söyleşi yaptı.

Litvanya yapımı “Göz Kırpmayı Unutma / Remember to Blink” adlı filmin gösteriminin ardından yapılan söyleşide başrol oyuncusu Kundrotait şunları dile getirdi: “Öncelikle bir Litvanya filmini izlemeye geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Filmimizin böyle bir festival kapsamında gösterimde olmasından dolayı çok mutluyum. Filmin yapımı çok zaman aldı. Bu filmi yaparken, insanlar, aileler ve toplumlar arasındaki ilişkiler ile ilgili çok şey öğrendim. Bir taraftan da kendim ile ilgili gelişim de sağladım. Umarım bu filmin bana verdiği hissi sizde hissedersiniz. Hepinize iyi seyirler diliyorum”. Söyleşinin sonunda filmi izleyen seyircilerin sorularını da yanıtlayan başrol oyuncusu, film ve oyunculuk hayatına dair merak edilenleri anlattı.

Pamukkale Üniversitesi, İletişim Fakültesi’ni temsilen etkinliğe katılarak Litvanya heyeti ile PAÜ İletişim Fakültesi arasında yapılacak olası iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunan PAÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Emel Dikbaş Torun ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Alper Akgün, “iletişim bilimleri ve medya” özelindeki çalışmalar hakkında Litvanya Büyükelçisi Riardas Degutis ile görüşmelerde bulundu. 

İlgili Haberler