TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile buluştu

24.11.2017

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (PAÜ SBF) tarafından düzenlenen ve TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Av. Tacar Çağlar, TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Üyeleri ile PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerini bir araya getiren panelde Türkiye’deki amatör futbol ve disiplin uygulamaları konuşuldu.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Berna Ramanlı ve Teknik Direktör Bülent Uygun başta olmak üzere, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan PAÜ SBF Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Pamukkale Üniversitesi olarak bilim ve uygulamayı bir araya getirmeye çalıştıklarını dile getirirken, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin gerek bilimsel anlamda kaliteli eğitim kadrosu ile gerekse uygulama alanları ve imkânları ile Türkiye’deki sayılı spor bilimleri fakültelerinden biri olduğunu vurguladı. Sadece futbol değil bütün alanlarda spor bilimleri fakültesi olarak öğrencilere bu tür faaliyetler ile her zaman katkıya hazır olduklarını söyleyen Prof. Dr. Ağbuğa, panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Panelin konuğu olan TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Av. Tacar Çağlar, konuşmasının başında amatör ve profesyonel terimlerini tanımlarken, amatör kelimesinin aslında bir mesleğe yeni başlayanlar için değil yaptığı işi severek ve bir karşılık beklemeden yapanlar için kullanılması gerektiğine değindi. Öğrencilere spor hayatları boyunca amatör ruhtan hiç kopmamaları tavsiyesinde bulunan Çağlar, Türkiye’de amatör futbolun durumu, yönetim ve disiplin uygulamaları hakkındaki konulara değinerek, öğrencilere kendi kariyer tecrübelerinden anektodlar anlattı. Amatör futbolun beş ayrı paydaşı olduğunu dile getiren Başkan Av. Tacar Çağlar, paydaşlar arasında kontakt kurulan noktalarda kopukluk olmaması için kim nerede nasıl sıkıntılar yaşıyor dikkatle tespit edip, çözüm bulunmasının önemine değindi. TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu olarak, oyunu güzelleştirmek adına oyunda hatalı davrananlar varsa hakemlerden sonra gerekli cezaların verilmesi konusunda adil olmanın önemine dikkat çeken Başkan Av. Çağlar, futbol müsabakalarında yaşanan disiplin soruşturma safhalarını ve soruşturma sırasında adil olabilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindi.

Panelin sonunda TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Av. Tacar Çağlar, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

İlgili Haberler