Teknik Direktör Bülent Uygun PAÜ’de

23.11.2017

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen, ünlü spor adamı Teknik Direktör Bülent Uygun’un konuşmacı olarak katıldığı “Futbolda Liderlik” adlı konferans, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Konferans öncesinde Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı makamında ziyaret eden Teknik Direktör Bülent Uygun, PAÜ’de böylesi bir etkinlikle öğrencilerle  buluşacak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Uygun, Rektör Hüseyin Bağ’a kitabını takdim etti.

Ziyaretin ardından, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa’nın moderatörlüğünde gerçekleşen konferansa öğretim üyeleri, öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bülent Uygun, geçmişten günümüze, Türk insanının liderlik vasfıyla yoğrulduğunu, dolayısıyla bu özelliğin Türk antrenörlerinin başarısında payı olduğunu vurgularken ancak salt bu vasfın yeterli olmadığını, istikrar için tüm spor branşlarında olduğu gibi futbolunda bilimle birlikte ilerlemesi gerektiğine değindi.

Konferans, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa’nın Teknik Direktör Bülent Uygun’a plaket takdimi ile son buldu.

İlgili Haberler