Rektör Kutluhan: “Açacağımız Yeni Programlarla İhracatçımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

29.03.2022

Denizli ihracatının yıldızları, düzenlenen “TİM Denizli Meclisi ve DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” ile ödüllerini aldı. TİM Denizli Meclisi oturumunda konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ’yü; ev tekstili, moda ve tasarım konularında hızlı bir şekilde güçlendirerek ihracat yapan firmalara destek vermeyi hedeflendiklerini söyledi.

TİM Denizli Meclisi ve DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)’in ev sahipliğinde, Denizli Anemon Otel'de düzenlendi. Törene, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, TİM Başkanı İsmail Gülle, ilçe belediye başkanları ile farklı sektörlerden ihracatçı firmaların yetkilileri katıldı.

Etkinlik, TİM Denizli Meclis Toplantısı ile başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TİM Başkanı İsmail Gülle, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu,
TİM Marka Konseyi Başkan Yardımcısı Süleyman Orakçıoğlu, TİM Kadın Konseyi Üyesi Mukaddes Başkaya, Genç TİM Başkan Yardımcısı Okan Oğuz, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Recep Kılınç, İhracatı Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Kasım Akdeniz ile Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan konuşmacı olarak katıldı.

Rektör Kutluhan: “Açacağımız yeni programlarla ihracatçımıza destek vermeyi hedefliyoruz”

Toplantının görüş ve katkı kısmında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ’nün 30. yılını kutladığını ve bu kapsamda içinde modanın da olduğu bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını dile getirirken, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Üniversitemizin, özellikle ev tekstili ve moda konusunda bir takım eksikliği var. Bunu çok hızlı bir şekilde gidermeyi hedefledik. Bu alanda birkaç hocamızı Üniversitemize kazandırdık. Ayakkabı tasarımı, cam tasarımı ve moda tasarımı olmak üzere yeni programlarımızı inşallah bu sene açıp, ihracatçımıza destek vermeyi hedefliyoruz.”

Oturumun sonunda program, 2018-2022 yılları arasında DENİB Yönetim ve Denetim Kurulu’nda görev alan üyelere plaket verilmesi, ardından 2021 yılında DENİB üzerinden en fazla ihracat yapan, farklı sektörlerden firmaların ödüllendirilmesi ile devam etti. DENİB üzerinden imalatçı ve ihracatçı bazında ihracat yapan DENİB üyesi 41 firmaya ödülleri; TİM Başkanı İsmail Gülle, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile törene katılan protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Ödül takdiminin ardından tören, günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

 

 

İlgili Haberler