PAÜ’de Uzaktan & Çevrim İçi Mesleki Gelişim Programları Başlıyor

06.03.2023

Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent ev sahipliğinde Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) destekleri ile gerçekleştirilecek programların 7-14 Mart tarihleri arasında başvuruların alınacak. İstihdam odaklı Mesleki Gelişim Programlarının tanıtım toplantısı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın katılımı ile Pamukkale Teknokent’te gerçekleştirildi.

Afet bölgelerinde yaşayan gençlere öncelik verilecek olan ve tüm gençlere açık olan uzaktan/çevrim içi mesleki gelişim programları Pamukkale Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmalar tarafından 7-14 Mart tarihleri arasında başvuruları gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek mesleki gelişim programlarının tanıtım toplantısına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Ovalı, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, programa destek veren Pamukkale Teknokent firmaları temsilcileri katıldı.

Çoğunluğu yazılım eğitimleri olan ve 28 farklı alanda 1000 kişiye verilecek mesleki eğitim programları sonunda başarılı olanlar da Pamukkale Teknokent’te yer alan firmalarda istihdam fırsatı yakalayacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ise 2022-2023 yılları çalışma teması “Genç İstihdamı” kapsamında mesleki eğitim programlarına destek verecek.

Rektör Kutluhan: “Teknokentler genç girişimcilerin hayata giriş kapısıdır.”

Ana fikri sektör uzmanları tarafından gençlere eğitimler verilmesi üzerine planlanan amacının gençlere istihdam kazandırmak olarak planlanan Türkiye’deki en kapsamlı eğitimlerinden biri olan mesleki eğitim programlarının tanıtım toplantısında konuşma yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları aktardı: “Üniversitemizin Teknokenti aynı zamanda şehrimizin teknokenti. Şehrimizde ticaret odası, sanayi odası, ihracatçılar birliği, ticaret borsası olmak üzere dört adet odamız mevcut. Büyükşehir belediyemiz de teknokentimizin ortağıdır. Dolayısı ile Pamukkale Teknokent Denizli’yi temsil etmektedir. Pamukkale Teknokentimiz ve GEKA destekleri ile yapılan bu çalışmadan hayırlı sonuçlar alacağız inşallah. Bu çalışma devrim niteliğinde bir çalışmadır. Şu anda ülkemizde yaşanan depremlerin acıları çok taze ama hayat da devam ediyor. Bizler de dahil olmak üzere hepimize bu tür çalışmalar gayret veriyor. Hayatın devam ettiğini ve yapılabilecek işlerin bir an önce yapılması gerektiğinizi gösteriyor. Bu çalışmanın en hoşuma giden kısmı planlanan eğitimler online olarak gerçekleştirilecek. Online eğitimin ardından başarılı olan gençlerimize ise istihdam şansı verilecek. Teknokent bünyesindeki firmalarımızın bu çalışmaya destek vermesi bizler için büyük önem taşıyor. Hepsine tek tek teşekkürlerimi sunuyorum. Teknokent ne iş yapar sorusuna en güzel cevaptır bu tür çalışmalar. Teknokentler genç girişimcilerin hayata giriş kapısıdır. Dünyanın en önemli konusu da yazılımdır. Eğitimler kapsamında 28 farklı dalda yazılım ağırlıklı eğitimler verilmesi bu noktada çok anlamlı olacaktır. Her birinize çok teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum.”

Eğitim programına destek veren Pamukkale Teknokent Firmaları: Camart, Funika Games, Karegraf, Kodpit, Kapsül Dx, Lab2023, Lider Yazılım, Medya İkon, Net İnternet, NCT, Tugay, Üzüm, Vulpis, Media Sponsoru R10.Net.

İlgili Haberler