PAÜ’de Kalite Komisyonu Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Başkanlığında Toplandı

25.10.2023

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kalite Komisyonu Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başkanlığında toplandı.

PAÜ Kalite Komisyonu Rektörlük Senato Salonunda toplandı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başkanlığında yapılan toplantıya komisyon üyelerinin yanı sıra senato üyeleri de katıldı.

Toplantıya katılan tüm katılımcılara Kurumsal Akreditasyon Programı Broşürü tanıtıldı ve kurumsal akreditasyon süreci hakkında senato üyelerine bilgi verildi.

Kurumsal akreditasyon sürecinin PAÜ için önemine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Kutluhan “Önümüzdeki günlerde Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından görevlendirilen değerlendirme takımı üniversitemizi ziyaret edecekler. Ziyaret sırasında birim yöneticileri, personel ve öğrencilerimizle görüşmeler yapacaklar ve çalışmalarımız hakkında bilgi alarak değerlendirmelerde bulunacaklardır” diyerek bu süreçte tüm personelin ve öğrencilerin katkı sağlamalarını ve süreci sahiplenmelerini rica etti.

Kurumsal Akreditasyon Programı, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından gerçekleştirilmektedir. Bağımsız bir değerlendirme takımı tarafından; eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı ile idari hizmet süreçlerindeki “planlama, uygulama, kontrol etme (izleme) ve önlem alma (iyileştirme) (PUKÖ)” döngüsünün olgunluk düzeyi temel alınarak ölçütlerle buluşma düzeyi nitel ve nicel olarak değerlendirilmektedir.

Kurumsal Akreditasyon Programı hazırlık broşürünü görüntülemek için tıklayınız.

İlgili Haberler