PAÜ’de Erasmus+ Staj Bilgilendirme Toplantıları Başladı

01.11.2018

Pamukkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından her yıl düzenlenen Erasmus+ Staj Bilgilendirme Toplantıları’ndan bu yılki ilk ikisi, Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Erasmus+ Stajı nedir, şartları ve avantajları nedir, öğrencilerin yapmaları gerekenler ve başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, staj hareketliliği süreci nasıl işler gibi konularda PAÜ öğrencilerine bilgilendirme yapılan toplantıların ilki, Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar başta olmak üzere PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü çalışanlarının katılımıyla yapıldı.

İkincisinin ise Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda yapıldığı bilgilendirme toplantılarının bir hafta boyunca Pamukkale Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde süreceğinin bilgisini veren PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: ‘‘Öğrencilerimiz Erasmus+ programını çok iyi tanıyorlar ve öğrenim faaliyetlerinden de sıkça faydalanıyorlar. Fakat Erasmus+ staj programını çok iyi tanımadıklarını ve bilmediklerini gözlemledik. Bu sebeple öğrencilerimize bu staj faaliyetlerini anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu bilgilendirme toplantılarını düzenlemeye karar verdik.  Çünkü bu faaliyetleri güzel değerlendiren ve deneyim kazanan öğrencilerimiz oldu. Erasmus+ staj faaliyetine katılan öğrencilerimizden kendileri için istihdam imkânları yakalayabilenler oldu. Amacımız bu tür imkânları öğrencilerimize tanıtıp, anlatmak ve bu faaliyetlere öğrenci katılımını artırmak. Ayrıca, staj faaliyetinden yararlanmış öğrencilerimizin deneyimlerini bu faaliyetten yararlanmak isteyen öğrencilerimize aktarmasını sağlamak.’’

 

Detaylı bilgi için:

http://pau.edu.tr/uluslararasi/tr/haber/erasmus-staj-hareketliligi-bilgilendirme-toplantilari

www.erasmusintern.org

İlgili Haberler