PAÜ Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinden LÖSEV’e Anlamlı Destek

12.11.2019

Yaşadığı toplumun sosyal ihtiyaçlarına duyarlı, paylaşımcı ve yardımsever bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Pamukkale Üniversitesi’nin Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Topluma Hizmet Uygulamaları öğrencileri “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendiler.

Ülkemizde her yıl 2-8 Kasım “Lösemili Çocuklar Haftası” olarak lösemiye dair farkındalık yaratmak amacıyla anılmaktadır. Bu kapsamda; 2-8 Kasım tarihlerinde ülke genelinde “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım/Maskeni Tak, Farkındalık Yarat” sloganından yola çıkarak Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Topluma Hizmet Uygulamaları öğrencileri LÖSEV’e destek vermek için farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında tişört boyama, maske boyama, broşür ve rozet dağıtma, afiş hazırlamanın yanı sıra “Hepimiz Birer Mucizeyiz Yaşama El Ver” pankartına el baskısı yapma gibi çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Lösemili çocuklar farkındalık haftası kapsamında gerçekleştirilen organizasyona öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğrencileri organizasyonuyla gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinde hazırlanan afiş ve pankartlar Teknoloji Fakültesinin koridorlarında etkinlik haftası boyunca sergilendi. Etkinlik, öğrencilerin birbirinden renkli fotoğraf çekimleri ile son buldu.

 

İlgili Haberler