PAÜ Hastanesi İkinci Kez Aynı Ödüle Layık Görüldü

27.11.2019

2019 Yılında 41. si yapılan yıllık Solunum Kongresinde, göğüs cerrahisi alanında bildiri ödülü PAÜ Hastanesi kliniğine verildi.

PAÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi AD Başkanı Doç. Dr. Ümit Aydoğmuş şu açıklamalarda bulundu; Son 5 yılda ikinci kez aynı ödüle layık görülmekten dolayı mutluyuz ve gururluyuz.  Ödül kazanan bildirimiz yemek borusu ve nefes borusunda oluşan tıp dilinde fistül olarak adlandırılan kanallarla ilgili hastalardaki ameliyatlarımız hakkındaydı. Hem nefes borusu hastalıklarında hem yemek borusu hastalıklarında kliniğimizde, stent, lazer ve cerrahi olmak üzere dünyada uygulanan tüm güncel yöntemleri başarı ile uygulamaktan dolayı mutluyuz. Bu tür hastalar için çevre illerden de kliniğimize hastalar yönlendirilmektedir. Söz konusu çalışmamızdaki hastaların yaklaşık üçte ikisi hastanemiz dışındaki hastanelerdeki doktor arkadaşlarımızca kliniğimize yönlendirilen hastalardan oluşmaktaydı.  Bu yönüyle sadece ilimize değil bölgeye hizmet veriyoruz.

Özveriyle çalışmalarını sürdüren arkadaşları Dr. Öğretim görevlisi Gökhan Öztürk ve Öğretim Görevlisi Argün Kış’a da ayrıca teşekkür eden Doç. Dr. Aydoğmuş PAÜ Hastanesi olarak yeniliklerle hastalara hizmet vermeye devam edeceklerini bildirdi.

İlgili Haberler