PAÜ Hastanesi Canlı Cerrahi Kursuna Ev Sahipliği Yaptı

26.09.2019

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi AD ve Endokrinoloji AD’nın birlikte düzenlediği ‘Canlı Hipofiz Cerrahisi’ ve ‘Akromegalide Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’ Eylül ayı içerisinde gerçekleştirildi.

Sempozyuma İstanbul Üniversitesi Endokrinoloji Bölümünden Prof. Dr. Sema Yarman, Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan yine Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD öğretim üyeleri Prof. Dr. İhsan Anık ve Doç. Dr. Burak Çabuk davet edildi. Güne sabah 09.00’ da hipofiz tümörü ameliyatı ile başlandı. Ameliyat canlı yayın ile kırmızı bina 5. Kat sempozyum salonunda tartışmaya açık olarak sunuldu. Çevre illerden Beyin Cerrahları ve Endokrinologların da ilgi gösterdiği canlı sunuma yaklaşık 100 kişi katıldı.

Ameliyat sonrası  ‘Akromegali’de Güncel Yaklaşımlar Sempozyumunda’ Dr. Ceylan ve Dr. Yarman’ın yanı sıra PAÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi ve Endokrinoloji bölümü öğretim üyelerinin de sunumları oldu. Sunumların ötesinde bilimsel tartışmalar ile birlikte toplantı akşam fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Sempozyuma katılan davetliler çok verimli bir toplantı olduğunu, misafirperverliği için PAÜ Hastanesine teşekkürlerini ilettiler.


İlgili Haberler