PAÜ Erasmus ECHE Belgesine 100 Tam Puan Alarak Sahip Oldu

14.01.2021

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), 2008 yılından beri yürüttüğü Erasmus programında, kurumlar için Erasmus hareketliliklerini gerçekleştirebilmek amacıyla sahip olması gereken ERASMUS ECHE Belgesine yapılan değerlendirmeler sonunda, 100 tam puan alarak sahip oldu.

PAÜ, 2008 yılından beri yürüttüğü Erasmus programına, yeni başarılara imza atarak devam ediyor. Uluslararası anlaşma ve projelerini her geçen gün arttıran, hareketlilik sayılarını yükselten ve birçok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapan Pamukkale Üniversitesi, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’nün (ULİK) 2020 yılında yaptığı başvuruya istinaden yapılan değerlendirmeler sonunda 2021-2027 dönemi için 100 tam puan ile Erasmus ECHE (Erasmus Charter for Higher Education)  beyannamesini almaya hak kazandı.

PAÜ, Türkiye’deki üniversiteler arasında en fazla hibe alan ilk 13 kurum içerisinde bulunuyor. 

Rektör Kutluhan: “Öğrenci ve personel hareketliliği bilgilerin karşılıklı aktarılması yanında kültürlerin, birbirilerini tanıması için de büyük önem arz etmektedir”

Elde edilen başarı ile ilgili olarak görüşlerini aktaran Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları dile getirdi: “Üniversitemiz; eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanında, uluslararası değişim programlarının ülkeler arası işbirliklerinin gelişimine katkı sağladığı inancıyla, bu programlara büyük önem vermektedir. Bu kapsamda gerçekleştirilen öğrenci ve personel hareketliliği bilgilerin karşılıklı aktarılması yanında kültürlerin, birbirilerini tanıması için de büyük önem arz etmektedir. Üniversitemizin Erasmus Charter for Higher Education belgesini 100 tam puan ile elde etmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 

 

İlgili Haberler