Öğrenciler, PAÜ Bahar Şenliklerinde Beş Gün Boyunca Doyasıya Eğlendiler

22.05.2022

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi iş birliği ile 16-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “PAÜ Bahar Şenlikleri” coşkuyla kutlandı.

PAÜ Bahar Şenlikleri, 16 Mayıs tarihinde il protokolünden isimler, dekanlar, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı coşkulu kortej yürüyüşü ile başladı. 

Kortej yürüyüşünün ardından düzenlenen açılış törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İlçe Belediye Başkanları, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, dekanlar, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Fatih Işık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Gümrük Müdürü Ömer Yaşar, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmaları Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın gerçekleştirdiği konuşma ile başladı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın olduğu haftaya denk getirdiğimiz 16-20 Mayıs PAÜ Bahar Şenlikleri ile öğrencilerimizi kavuşturmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Pandemi yüzünden iki yıldır düzenlenemeyen bahar şenlikleri, üniversiteli gençlerimize ve üniversite hocalarımıza yeni bir şevk yeni bir heyecan katan etkinliklerdir. Bahar şenlikleri kapsamında 5 gün boyunca birçok spor aktivitesinden, oyunlara, konserlerden tiyatro gösterilerine kadar kapsamlı bir program hazırladık. Şenlikler kapsamında bizlere iş birlikleri ile destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Osman Zolan’a ve Pamukkale Belediye Başkanımız sayın Avni Örki’ye ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, üniversite-şehir bütünleşmelerinin güzel bir örneğini daha yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Konuşmama son verirken tüm konuklarımıza tekrar hoş geldiniz dileklerimi sunarken, bahar şenliklerimizin Üniversitemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, saygılar sunuyorum.” dedi. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında şunları dile getirdi: “Pamukkale Üniversitemizin değerli gençlerinin oluşturduğu topluluklarını buradan tebrik ediyorum. Bahar Şenliklerinin gençlerimiz için güzel bir şekilde geçmesini, gençliğimizi coşturmasını, bir dönem yorgunluğunu gidermesi noktasında faydalı olacağını düşünüyorum. Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile denk gelen PAÜ Bahar Şenliklerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Tüm gençlerimizin şimdiden 19 Mayıs Gençlik Bayramını da kutluyorum. Sizler bizim gözbebeğimizsiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler için her türlü imkânı hem Ülkemiz hem Belediyemiz hem de Üniversitemiz seferber etmektedir. Düzenlenen bu bahar şenliklerinin öğrencilerimiz için güzel ve mutlu geçmesini sizleri dinlendirmesini ve coşturmasını diliyor iyi eğlenceler diliyorum.”

Konuşmaların ardından tören sırasıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehteran gösterisi, PAÜ halk oyunları gösterisi, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Feray Şenkibar’ın şefliğinde Türk Halk Müziği Topluluğu’nun konseri ile devam etti.

Açılış töreninin ardından yağlı güreş müsabakaları ile devam eden şenlik kapsamında 5 gün boyunca çeşitli gösteriler ve etkinlikler gerçekleştirildi. 

Tiyatro gösterilerinden sergilere, açık hava sinemasından dans gösterilerine, spor etkinlikleri ve rekreatif oyunlardan havacılık gösterilerine çok sayıda etkinliğin yer aldığı bahar şenliklerinde öğrenciler hafta boyu doyasıya eğlenerek stres attı ve dinlendi.

PAÜ Bahar Şenlikleri boyunca her akşam gerçekleşen ünlü sanatçıların, müzik gruplarının konserleri ve DJ gösterileri ile öğrenciler eğlenceli anlar yaşadı. 

Bahar Şenliğinin ilk günü gerçekleşen Necati ve Saykolar konserine öğrenciler yoğun katılım gösterirken konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, grubun solisti Necati Karadayı’ya çiçek takdim etti. 

Bahar Şenliklerinin ikinci gününde Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Bahar Şenlik Alanındaki stantları şenlik düzenleme komitesi ile birlikte ziyaret etti. Rektör Kutluhan, her bir stantta firma yetkilileriyle görüşerek katılımları için kendilerine teşekkür etti.

Ünlü sanatçı Ceylan Ertem’in konseri ile devam eden Bahar Şenliklerinin ikinci günü konser sonunda PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan Ceylan Ertem’e çiçek takdim ederek öğrencilere seslendi. Öğrencilere eğlenip eğlenmediklerini ve üniversite denildiğinde akıllarına ilk gelen üniversiteyi soran Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan öğrencilerden “Pamukkale” cevabını aldı. 30. yıl coşkusunu, birbirinden güzel etkinlikler ve konserler ile PAÜ Bahar Şenliklerinde doyasıya yaşadıklarını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Kutluhan, bu coşku dolu konseri için ünlü sanatçı Ceylan Ertem’e de teşekkürlerini iletti. 

Şenlik kapsamında 18 Mayıs Çarşamba günü ünlü müzisyen Bedük sahne aldı. Bedük şarkılarıyla eğlenerek stres atan öğrenciler konsere yoğun ilgi gösterdi. Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Serhat Bedük’e çiçek takdim ederek teşekkürlerini sundu. 

PAÜ Bahar Şenlikleri; Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi’nin Pamukkale Üniversitesi kampüsüne taşıdığı 19 Mayıs Gençlik Konserleri kapsamındaki Kıraç ve Gripin konserleri ile devam etti. 

PAÜ Bahar Şenlikleri kapsamında; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Denizli Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Kıraç konseri gerçekleşti. Konseri PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Garnizon Komutanı V. Pyd. Alb. Cengiz Güven ile birlikte izledi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve ünlü sanatçı Kıraç’ın şarkılarıyla eğlendiği konserde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a üniversite gençlerine ve PAÜ Bahar Şenliklerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek ünlü sanatçı Kıraç’a çiçek takdim etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise konuşmasında gençlere daima destek olacaklarını kaydetti. Zolan, konser sonunda ünlü sanatçı Kıraç’a plaket takdiminde bulundu. 

PAÜ Bahar Şenliklerin son gününde ise Zeynep Onat ve Gripin sahne aldı. 

Pamukkale Üniversitesi mezunu olan ünlü sanatçı Zeynep Onat’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. 

PAÜ Bahar Şenliklerinin son konseri, Pamukkale Belediyesi desteğiyle gerçekleşen Gripin konseri oldu. Konseri PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı ile birlikte izledi. Konserin ardından bir konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Zor günleri hep birlikte atlattık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ışığını sizin gözlerinizde görüyorum” dedi. 

Konser sonunda kapanış konuşmasını gerçekleştiren PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye üniversite gençlerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Coşkulu öğrencilere hitap eden Kutluhan, sınavlar öncesi motivasyonlarının yerinde olup olmadığını sordu. Rektör Kutluhan, konser sonrası öğrencilerle neşeli bir etkileşimde de bulunarak şöyle seslendi: “Gerçekten bu akşam bir başka güzel burası. Onun için çok kısa sorularımızı hemen soruyoruz. Eğleniyor muyuz? - Evet. Motivasyon tamam mı? - Evet. Çalışmaya hazır mıyız? – Hayır… Peki, son soru. Bu soruyu bilebilecek misiniz? İlaç gelince akla? - Gripin. İlaç? - Gripin. İlaç? - Gripin... Allah hepimize sağlık sıhhat versin. Geceniz mutlu olsun.”

Rektör Kutluhan, konuşmasının ardından ünlü müzik grubu Gripin’in solisti Birol Namoğlu’na çiçek takdim etti. 

Öğrencilerin hafta boyunca yoğun katılım gösterdiği, ünlü sanatçıların konserleri, gösteriler, oyunlar, sergiler, etkinlikler ile devam eden PAÜ Bahar Şenlikleri Gripin konseri ile sona erdi. 

 

 

İlgili Haberler