Müzikseverleri buluşturan bahar konseri

05.04.2017

Pamukkale Üniversitesi Türk Halk Müziği Topluluğu, Mega Band Orkestrası eşliğinde koronun eski ve yeni üyeleri ile birlikte ‘Bahar Konseri’ verdi.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Zühal Feray Şenkibar şefliğinde verilen konserde Türk Sanat Müziği’nden Türk Halk Müziği’ne, arabesk müzikten pop ve rock müziğe çeşitli eserler seslendirildi. Çeşitli alanlarda öğrenim gören Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 14 kişilik koro ekibine Mega Band Orkestrası eşlik etti. Veda Busesi, Aşkın Kanunu gibi Türk Sanat Müziği eserleri ile başlayan konser, Pamukkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü mezunlarından İsmail Çakır’ın konuk sanatçı olarak katılarak seslendirdiği Türk Halk Müziği eserleri ile devam etti. Hangimiz Sevmedik, Zor Bela, Dilenci gibi arabesk eserlerin seslendirilmesinin ardından, Aslan Gibi, Vaziyetler, Sarışın gibi pop müzik eserler okundu. Konserin son bölümünde ise yine Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunlarından Faik Zengin’in seslendirdiği Emmoğlu, Islak Islak, Razıysan Gel gibi rock müzik eserler dinleyicilere sunuldu.

Konserin sonunda; Türk Halk Müziği Topluluğu Şefi Zühal Feray Şenkibar’a, Mega Band Orkestra Şefi Orhan Dikici’ye ve Konuk Sanatçı İsmail Çakır’a, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurten Çekal tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Dinleyicilerin beğeni ile izlediği konser, koro şefi Zühal Feray Şenkibar’a öğrencileri tarafından hazırlanan sürpriz doğum günü kutlaması ile son buldu. 

İlgili Haberler