Buldan MYO’da Erasmus+ Projesi ile Eski Kıyafetler Yenilendi

11.03.2020

Pamukkale Üniversitesinin ortağı olduğu Erasmus+ Projesi kapsamında, Buldan Meslek Yüksekokulu (Buldan MYO) öğrencileri, eski kıyafetleri modern aksesuar ve süslemelerle yeniledi.

İngiltere, Finlandiya, İtalya, Bulgaristan, Kıbrıs gibi çeşitli ülke üniversitelerinin yer aldığı Erasmus+ Partnership for Rural Improvement and Development in Europe 2 (PRIDE2) adlı proje ekibi Buldan MYO’da Moda Tasarım ve Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencileri ile iki gün süren bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Projenin Pamukkale Üniversitesinde gerçekleştirilen etkinliğine proje ortağı ülke üniversitelerinden temsilciler katıldı. Programda Pamukkale Üniversitesi adına; Prof. Dr. Hüseyin Kıran, Dr. Hurşit Cem Salar ve Dr. Ahmet Kanmaz yer aldı. Proje kapsamında Pamukkale Üniversitesine gelen ekip, Buldan MYO Moda Tasarım ve Giyim Üretim Teknolojisi öğrencileri ile birlikte sürdürülebilirlik teması çerçevesinde uygulama faaliyetleri gerçekleştirdi.  Özellikle eski kıyafetlerin modern aksesuar ve süslemelerle yeni hale getirilmesi, doğal boyarmaddeler ile boyanması ile ilgili atölye çalışmaları düzenlendi. Sürdürülebilir moda anlayışı ile gelecekte ortak yapılabilecek projeler ile ilgili fikirler tartışıldı.

Projenin temel amacı, Avrupa Birliğinde ve üye ülkelerde gelişmeye açık bölgelerin gelişimine ve etkileşimine yönelik katkıda bulunmak. Erasmus+ PRIDE2 Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bu çerçevede yürütülen dördüncü projedir ve bu projede değerler eğitimine yönelik yapılan çalışmalar yürütülüyor.

İlgili Haberler