4.Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi Başladı

27.10.2017

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Gençlik Komisyonu ve Pamukkale Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu iş birliği ile düzenlenen 4. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Kongresi, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılış töreni ile başladı.

27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan  kongrenin açılış konuşmalarını, Türkiye Fizyoterapistler Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Elif Büşra Pekdoğan, TFD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fzt. İlknur Erden, TFD kurucularından Fzt. Nihal Şimşek ve Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ummuhan Baş Aslan yaptı.

 TFD Gençlik Komisyonu Başkanı Pekdoğan konuşmasında, “TFD Gençlik Komisyonu olarak, Paü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz bu organizasyona yoğun katılım olmasından ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. 3 gün sürecek olan kongremizin, bilimsel doygunluğa hizmet etmesi kadar, keyifli bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Bu amaçla sosyal etkinliklerde gerçekleştireceğiz. Kongre süreci boyunca, desteklerini bizlerden eksik etmeyen herkese teşekkürü borç biliyoruz” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları TFD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fzt. İlknur Erden’in yaptığı konuşma ile devam etti. Erden, “Bugünümüzü değerli hocalarımızla inşa ettik, onlardan aldığımız güçle, gelecekte siz gençler, size ihtiyaç duyan insanlara uzanan şifalı eller olacaksınız. Eğitiminiz için azami çabayı sarf edin.  Kongremizin konsepti Sağlık Turizmi, dolayısıyla milletimizin olduğu kadar dünya vatandaşlarının da biz fizyoterapistlerin yeteneklerinden yararlanacağı anlamına geliyor. Büyüyen bilime, küçülen dünyaya hoşgeldiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

Erden’in ardından söz alan Türkiye Fizyoterapistler Derneği kurucularından Fzt. Nihal Şimşek ise ülkemizde mesleğin ilk mezunlarından olduğunu belirterek, mesleğin gelişimine ve bugün gelinen noktalara temas etti.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ummuhan Baş Aslan, hizmet edilen sektör ve çalışılan alan farketmeksizin, fizyoterapistlik mesleğinde doğrudan insana hizmet edilerek, insanların hayatlarına dokunulduğuna vurgu yaparken, tüm fizyoterapistlerin mesleğine sahip çıkarak meslekleriyle gurur duyması gerektiğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından, konferansın ilk oturumunda Pamukkale Üniversitesi Nörolojik Rehabilitasyon AD Başkanı Prof. Dr. Uğur Cavlak, “Sağlık Turizminde Fizyoterapistin Rolü” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.   


İlgili Haberler