Ç.E.E.İ Bölümü AKADEMEK Öğrenci Kurultayına Katıldı

14.05.2024

Türk Metal Sendikası ile Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü (ÇEEİ) iş birliğinde gerçekleştirilen AKADEMEK (Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde Kurultayı) Öğrenci Kurultayı, 25-28 Nisan 2024 tarihlerinde Karadeniz Ereğli’de toplandı.

Akademi ile sendika arasındaki iş birliğini ön plana çıkaran kurultayda Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ÇEEİ Bölümü öğrencileri de yer aldı. Kurultaya PAÜ’yü temsilen ÇEEİ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Orhan ve Arş. Gör. Erkan Kıdak’ın koordinatörlüğünde ÇEEİ Bölüm öğrencilerinden Beyza Gediz, Sefa Keskin, Taha Mert Döner, Zaide Gülenay Başar, Selinay Aksoy, Feyza Nur Dağdelen ve Berfu Altöz katıldı. Beyza Gediz, Prof. Dr. Kamil Orhan’ın danışmanlığında hazırladığı “Üniversite Öğrencilerinde Psiko-Sosyal Önleyici Araç Olarak Psikolojik Sağlamlık”; Berfu Altöz ise Arş. Gör. Erkan Kıdak’ın danışmanlığında hazırladığı “Sosyal Uygunluk Denetimlerinin Sendikal Özgürlüklere Etkisi: Metal Sanayi Örneği” başlıklı bildirileriyle kurultaya katılım gösterdiler.

Kurultayın kapanış panelinde moderatörlük yapan Prof. Dr. Kamil Orhan, üniversite öğrencileri ile sendikalar arasındaki bağı güçlendiren anlamlı etkinliği düzenledikleri için Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ başta olmak üzere sendikanın tüm emektarlarına ve Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyesi, araştırma görevlisi, proje asistanı ve öğrencilerine teşekkür etti. Prof. Dr. Orhan konuşmasında, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinde ve yürütülmesinde Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü olarak her zaman elini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirtti.

İlgili Haberler