Temel Tasarım / Desen Atölye Sergisi

30.10.2017

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Anabilim Dalı tarafından ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen Temel Tasarım / Desen Atölye Sergisi öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda 2016-2017 Akademik Yılı’nda güzel sanatlar bölümü birinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan desen ve temel tasarım atölye çalışmalarından oluşan serginin açılışına Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru başta olmak üzere, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kazım Çelik, Doç Dr. Bilge Can ile birlikte güzel sanatlar eğitimi bölümünden çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşma yapan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz ve bu kapsamda değerli öğrencilerimizin duyarlılıkla hazırlamış olduğu bu sergiyi çok anlamlı buluyorum. Eğitime üniversitemize ve kentimize hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Yaklaşık 30 öğrencinin karakalem, guaj boya, değişik malzemelerle yapılan farklı teknik denemeler ve kolaj çalışmalardan oluşturduğu sergi, 5 Kasım Pazar gününe kadar meraklılarına sergilenecek. 

İlgili Haberler