Spor Kompleksi İnşaatında Sona Gelindi

27.02.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kınıklı Merkez Yerleşkesi içinde yer alan ve yenileme çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başlanan Tenis Kortları ile yapımı devam eden Tenis- Voleybol Salonu inşaatında sona gelinirken, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ çalışmaları yerinde inceledi.

PAÜ Konuk Evinin yanında devam eden yenileme çalışmalarının inceleme gezisine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile yetkililer katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet ilk olarak hem tenis hem voleybol sahası olarak kullanılabilecek olan ve yaklaşık bin metrekare kapalı alanı bulunan kapalı salonda yapılan çalışmaları inceledi. Burada yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, tenis kortları, basketbol sahası ve dinlenme alanlarında incelemelerine devam etti. Burada yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı.

Yapımında sona gelinen ve toplam 8 bin 450 metrekare alan içinde içerisinde 1000 metrekare kapalı alana sahip, tenis ve voleybol müsabakalarının oynanabileceği bir adet kapalı salon, toplam 2 bin metre kare alan üzerinde bir tanesi toprak olmak üzere üç adet açık tenis kortu, bir açık basketbol sahası ve 350 metre uzunluğunda bir tartan pistin bulunduğu spor kompleksinin yapılacak çevre düzenlemeleri sonunda Pamukkale Üniversitesi Ailesi’nin hizmete sunulması planlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Bağ: “Öğrencilerimize her zaman en iyiyi sunmanın gayreti içindeyiz”

Yapılan yenileme çalışmaları ile açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti. “ Pamukkale Üniversitesi olarak bizler sadece bilimde değil aynı zamanda sanatta ve sporda yenilikleri takip ederek öğrencilerimizi dünya ile eşit şartlarda yetişmiş bireyler olabilmeleri çalışmalarımıza devam ediyoruz ve öğrencilerimize her zaman en iyiyi sunmanın gayreti içindeyiz. Burada yetişecek sporcularımızın dünya standartlarında tesislerde çalışmalarını sürdürebilmeleri için mevcut alanlarımızda iyileştirmelere gidiyoruz. Üniversitemiz öğrencilerinin yaptıkları projelerle, bireysel branşlarda ve takım sporlarında elde ettikleri derecelerle, gerek tiyatro gerek halk dansları gerek modern danslar gerekse korolarımızın yurt içi ve yurt dışında katıldığı turne ve yarışmalardaki elde ettikleri başarıları bizleri hem Üniversitemiz hem geleceğimiz adına gurur ve mutluluk veriyor. Bu gurur ve mutluluklar bizlere de hep daha iyiyi öğrencilerimizle buluşturmak adına güç veriyor. Bilimde, sanatta ve sporda başarıları ile adından sıkça söz ettiren bir Pamukkale Üniversitesi olmak için çalışmalarımız devam edecek. Bu yeni spor kompleksimizin sporcularımıza, öğrencilerimize ve tüm Pamukkale Üniversitesi ailesine hayırlı olmasını diliyorum”.

 

 

 

 

 

İlgili Haberler