Rektör Vekili Kutluhan’dan Yeni Yıl Mesajı

30.12.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, yeni yıl münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Dünyamız ve ülkemiz geride bıraktığımız 2020 yılının büyük bir bölümünü, Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele ederek geçirdi. Yaşadığımız salgın, sosyal yaşantımızdan eğitim sistemimize, kişisel alışkanlıklarımızdan hayata bakış açımıza kadar birçok alanda değişimlere sebep olmaktadır.  Dünya ölçeğinde sosyal, beşeri ve ekonomik etkilerini yaşadığımız bu salgın sürecinin en kısa sürede sona ermesi hepimizin en büyük temennisidir.

2020 yılı, bizlere ayrıca birbirimizden uzak coğrafyalarda yaşasak da aynı milli kültürel temeller üzerinde şekillendiğimiz ve benzer temel fikirleri ifade ettiğimiz Türk dünyası olarak hep birlikte daha güçlü olduğumuzu fark ettirdi. Can Azerbaycan’ın Karabağ’ı işgalden kurtarması sevincimiz, milli-kültürel köklerimiz ile birbirimize bağlı olduğumuz Türk dünyası ile daha da yakınlaşmamız gerektiğini bir kez daha bizlere gösterdi.

Küresel salgınla mücadele ederken bilimin ışığında önemli projeleri hayata geçirdiğimiz bir yılı geride bırakıyoruz. Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldıkları bilimsel proje yarışmalarında elde ettikleri derecelerle her yıl olduğu gibi bu yıl da Pamukkale Üniversitesi Ailesi olarak bizleri gururlandırmıştır. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşların yanında sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının da desteği ile bilime önemli katkılar sunmayı hedeflendiğimiz projelerimize 2021 yılında da gayretle ve var gücümüzle çabalayarak devam edecek olmanın heyecanını şimdiden yaşamaktayız.

İnanıyorum ki 2021 yılı, ülkemiz ve milli-kültürel kökleri ile birbirine sımsıkı bağlı olan Türk dünyası için bilim, teknoloji, ekonomi, kültür, sanat, spor ve diğer tüm alanlarda birçok başarılı gelişmelere sahne olacaktır.  Türk kültür ve medeniyetinin yaşatılması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda da Pamukkale Üniversitesi olarak, bilimin önderliğinde yaratıcı, yenilikçi, girişimci ve eleştirel düşünen eğitim anlayışımızı sürdürürken milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirme gayretimizi bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam ettireceğiz.

Yeni umutlarla karşıladığımız 2021 yılının, hedeflerimize ulaşıp başarı grafiğimizi en üst seviyelere çıkaracağımız bir yıl olacağına olan inancımla, ulusal ve uluslararası alanda örnek projelerle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimiz ve birbirinden önemli işlere imza atacağımız yeni bir yıl olmasını dilerken, başta ilimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada sağlık, sevgi ve huzurun hâkim olduğu bir yıl olmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum.

Saygılarımla, ”


İlgili Haberler