Rektör Vekili Kutluhan, Prof. Dr. Atar’ı Makamında Tebrik Etti

23.12.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 2020 yılı TÜBA-Üstün Başarılı Bilim İnsanı Ödülünün sahibi olan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’ı makamında tebrik etti.

Üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla her yıl düzenlenen GEBİP kapsamında; üç yıl boyunca her yıl maddi destek verilen TÜBA GEBİP Üstün Başarılı Bilim İnsanı Ödülünün sahibi Nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarla Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar oldu.

Rektör Vekili Kutluhan: “İnanıyorum ki hocamızın almış olduğu bu ödül ileride yapılacak çalışmalar konusunda sadece kendisini değil diğer Üniversitemizin tüm akademisyenlerini daha fazla motive edecektir”

2020 yılının TÜBA-Üstün Başarılı Bilim İnsanı Ödülünün sahibi olan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’ı Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan makamında tebrik ederek günün anısına çiçek takdim etti. Rektörlük makamında, Rektör Kutluhan’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan ve Genel Sekreter Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu da eşlik etti. Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan konuyla ilgili şunları kaydetti: “Üniversitemizin bilim insanlarının ve yaptıkları değerli çalışmaların saygın kuruluşlar tarafından takdir görmeleri bizleri oldukça gururlandırmaktadır. Nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarla 2020 yılı TÜBA-Üstün Başarılı Bilim İnsanı Ödülünün sahibi olan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Necip Atar’ı elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum. İnanıyorum ki hocamızın almış olduğu bu ödül ileride yapılacak çalışmalar konusunda sadece kendisini değil Üniversitemizin tüm akademisyenleri daha fazla motive edecektir. Bu vesileyle Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak, bilimin gelişmesine katkı sağlamak adına, bilim insanlarımızın yaptığı çalışmalarda her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha dile getirmek istiyorum. Bu başarı, Prof. Dr. Necip Atar hocamızın şahsında Üniversitemize hayırlı olsun.”

Tebrik töreni, günün anısına pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.


İlgili Haberler