Rektör Kutluhan, Kütüphane Haftasını Kutladı

28.03.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Kütüphane Haftası’nı kutlamak üzere PAÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’ni Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. Durmuş Akalın ile birlikte ziyaret etti.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Kütüphane Haftası dolayısıyla PAÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’ni Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. Durmuş Akalın ile ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kütüphane Haftası ile ilgili bir röportaj da veren Rektör Kutluhan PAÜ kütüphanesindeki eserler ilgili bilgiler verdi.

Rektör Kutluhan: “Daha sık kütüphaneye gelelim, sağlam bilginin kütüphanede olduğunu görelim”

Rektör Kutluhan günün anlam ve önemine binaen şunları ifade etti: “Kütüphane Haftamızın 60. yıl dönümü kutlu olsun. Kütüphanelerimiz istinat duvarları gibi bilginin en sağlam kaynak yerleridir. Kütüphanemizin gelişmesi için her yıl katkı yapmaya çalışıyoruz. ADIM Üniversiteleri ile ortak bir planımız var. O gerçekleşirse kütüphanemizde gerçekten muhteşem bir genişleme ve büyüme olacaktır. Daha sık kütüphaneye gelelim, sağlam bilginin kütüphanede olduğunu görelim.”

Ziyaret programı kapsamında ayrıca Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcıları, Kütüphane Daire Başkanı Atalay Kale ile kütüphanede çalışan akademik ve idari personeli ziyaret etti. Kütüphane personeline karanfil takdim eden Rektör Kutluhan, çalışanlarla sohbet ederek kütüphanedeki işlemler hakkında bilgi aldı.

İlgili Haberler