Rektör Kutluhan, 19 Mayıs’ta Gençler ile Bir Araya Geldi

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, GSB Honaz Yurdunda kalan Honaz MYO öğrencileri ile bir araya geldi. Honaz’da öğrenim gören lise öğrencilerinin de katıldığı söyleşide Rektör Prof. Dr. Kutluhan, başarıya giden yolda yapılması gerekenler konusunda gençlere tavsiyelerde bulundu.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Honaz Yurdunda, öğrenciler ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşiye, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Honaz Meslek Yüksekokulu (Honaz MYO) Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz, Honaz MYO Müdür Yardımcıları, Honaz MYO öğrencileri ile Honaz’da farklı liselerde öğrenim gören öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, kariyerde başarı elde edebilmek için zaman içinde kazanılan bilgilerin istikrarlı bir şekilde arttırılması gerektiğini söylerken, kariyer basamakları çıkılırken en önemli noktanın kişinin kendini yönetebilmesi olduğunu belirtti. Kendi yeteneklerinin farkında olan insanın, sosyal ve iş hayatında başarı ve mutluluk elde edebileceğini hatırlattı. Lise yıllarında öğrencinin öncelikle hangi bölüm ve hangi alanda öğrenim görmek istendiğine dair bir soruyu kendisine sorması gerektiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Kutluhan, daha sonra kamuda mı çalışmak istiyor yoksa özel sektörde mi bunun da üniversite öğreniminin ilk yıllarında kararının vermesinin daha iyi olacağını vurguladı. “İşyerleri Meslek Yüksekokulu Oluyor” projesinin MYO öğrencilerinin mezuniyet öncesinde kamu ya da özel sektör tercihine önemli katkılar sağladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, öğrencilere, zorunlu stajlar haricinde çalışacakları sektörlerdeki firmaları ve gelecekteki meslektaşlarını ziyaret etmelerini, mesleğin inceliklerini ve tecrübelerini, onlardan öğrenmelerini tavsiye etti. Sözlerinin devamında başarı elde etmek için çalışmanın önemine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Kutluhan, çalışmamak için bahane üretmenin çok kolay olduğunu ifade etti. Çalışmanın peşinden üretimi getirdiğini, üretimin de insanı mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının sonunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

İlgili Haberler