PRoject Yarışmasında Ödüller Sahibini Buldu

06.06.2022

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından üçüncüsü 30 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor etkinliğinin son gününde dereceye giren projeler için ödül töreni gerçekleştirildi.

PAÜ İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin bu seneki rengi yeşil olarak belirlenmişti. Konuklar ve yarışmacılar doğa hassasiyetini vurgulamak adına törene yeşil bir kıyafet veya obje ile katıldılar. 

Ödül töreni kapsamındaki program, Adm Elektrik Kurumsal İletişim Yöneticisi Uğur Dayıoğlu ve Kurumsal İletişim Uzmanı Osman Yücedağ'ın “Enerji Sektöründe Kurumsal İletişim Süreçleri” temalı konuşmasıyla başladı.

Dayıoğlu, konuşmasına Adm Elektrik’in kurumsal yapısını, kurumsal iletişim birimini ve ekibini tanıtarak başladı. Marka odaklarının sürdürülebilir, insan merkezli ve yenilenebilir enerjiye dayalı olduğunu belirten konuşmacı, sosyal sorumluluk çalışmalarının sağlık çalışanlarına, sokak hayvanlarına, göçmen kuşlara ve tüketicilere yönelik şekillendiğini belirtti. Yerel ve uluslararası basın kuruluşlarıyla iş birliğinin kriz yönetimindeki önemine değinen Dayıoğlu, olası krizlerde kurumsal iletişim birimine çok iş düştüğüne ve kurumsal iletişim departmanın bir şirketteki diğer birimlerle olan koordinasyonunun önemine vurgu yaptı.

Törenin diğer konuşmacısı Osman Yücedağ, yönetim politikası olarak, kriz yönetimi sürecinde patlak veren bir krizi sahiplendiklerini, krizlere olabildiğince hızlı ve uygun şekilde müdahale ettiklerini ekledi. Adm Elektik olarak Aydın, Muğla ve Denizli illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisinde genç beyinleri ve üretilen projeleri desteklediklerini vurguladı. Yücedağ konuşmasında, yüksek eğitim alan öğrencilerin mezun olmayı beklemeden sektörle bağ kurmasının önemli olduğunu ve girişimci bir tavrın mesleğe giriş yapma noktasında çok faydalı olacağına değindi. 

Etkinlik koordinatörü Doç. Dr. Osman Çalışkan yaptığı kapanış ve teşekkür konuşmasında, uygulamalı eğitimin önemine değinerek PRoject fikrinin bu konseptte hayata geçirilen örnek bir uygulama olduğunu söyledi. İletişim fakültelerinde verilen teorik eğitimin yanında uygulama olanaklarının artırılmasının öğrencinin meslek hayatına geçişini kolaylaştıran önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Ödül töreni ile devam eden etkinlikte Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim kategorilerinde yarışan projelere ödüller verildi. İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin heyecanlı anlar yaşadığı etkinlik, 2 kategoride toplam 6 grubun ödüllerini almasıyla son buldu. Ödül alan projeler şöyle oldu:

 

Halkla İlişkiler Proje Kategorisi

Birincilik Ödülü: Macaron Ajans-Dolap Halkla İlişkiler Projesi- Nazlı Ertaş.

İkincilik Ödülü: Ajans Hope- Kadın Dayanışma Vakfı Halkla İlişkiler Projesi- Başak Esmeroğlu, Tuba Tosun, Gözde Beste Akar, Hamidullah Pazhwak, Yaşar Koca.

Üçüncülük Ödülü: Ajans Senfoni- Turknet Halkla İlişkiler Projesi- Onur Balta, Kaya Çetin, Simge Öztürk, Berkay Yıldırım, Zelal Polat, Ayşe Haran.

Kurumsal İletişim Proje Kategorisi

Birincilik Ödülü: Ajans Orenda – KAGİDER Kurumsal İletişim Projesi- Bilge Tabakoğlu, Gözde Beste Akar.

İkincilik Ödülü: Proses Ajans- Cinemaximum Kurumsal İletişim Projesi- Hazal Aycan, Çiğdem Canlı, Tuğba Lahanacı, Işık Ayberk Cerit.

Üçüncülük Ödülü: Meta Ajans- Hepsiburada Kurumsal İletişim Projesi- Gizem Korukçu, Hasan Erdoğan.

 

İletişim Bilgileri

Yer: Pamukkale Üniversitesi, İletişim Fakülte Binası, Hierapolis Konferans Salonu, Kınıklı Yerleşkesi, Denizli

E-mail: project.pau.if@gmail.com

Instagram: @pau.project

Tel: 0258 296 75 11

İlgili Haberler