PAÜ’de Avrupa Spor Liderliği Programı’nın (ESLP) İkinci Çalıştayı Düzenlendi

16.10.2018

Avrupa Birliği Erasmus+ Sports projeleri çerçevesinde Pamukkale Üniversitesi’nin de dâhil olduğu Avrupa Spor Liderliği Programı’nın (ESLP) ikinci çalıştayı Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

‘Spor Liderleri Kariyer Planlama ve Mentörlerle Buluşma’ konulu çalıştaya çeşitli fakültelerden seçilen spor liderleri ve onlara kariyer desteği sağlayacak, alanlarında uzman, spor sektöründe iş imkânı sağlayan farklı illerden mentörler katıldı.  Avrupa Spor Liderliği Programı kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen çalıştayda; Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı, Dr. Öğr. Ü. Yeliz İlgar Doğan, Dr. Öğr. Ü. Y. Aytül Dağlı Ekmekçi ve Dr. Öğr. Ü.  Ömür Dugan yönetiminde spor sektöründe iş alanları, spor sektöründe işverenlerin çalışanlardan bekledikleri özellikler ve bu özellikleri edinebilmek için yapılabilecekler konusunda bilgiler verildi. Program kapsamında ayrıca, programa konuk edilen mentörler öğrencilerle birlikte grup çalışmalarında bulundular.

Proje çalışmalarının devamında Pamukkale Üniversitesi genelinde tüm öğrencilerin katılım sağlayabileceği farklı branşlarda sportif aktiviteler de gerçekleştirilecek.

İlgili Haberler