PAÜ’de Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Söylendi

10.11.2023

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirerek vefatının 85. yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Hüseyin Yılmaz Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın ile birlikte akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin düzenlediği ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’e Saygı Konseri’nde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Üyesi Arş. Gör. Oğuz Kalkan, ‘Kimseye Etmem Şikâyet’, ‘Çanakkale İçinde Vurdular Beni’, ‘Çalın Davulları’ gibi Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Rektör Kutluhan: “Atatürk’e minnet ve şükran duygularımızı anlatabilmek için neler yapsak diye düşünüyoruz”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan etkinlikte yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:  “Vefatının 85. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andık.  Ben tahmin ediyorum ki söylenilenlerden daha çok şarkı söylemiştir ve sevmiştir. Çünkü O, hayatında çok zor dönemlerden geçmiştir, kendisi zor zamanların insanı. Bizlere Cumhuriyeti hediye ettiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ona minnet ve şükran duygularımızı anlatabilmek için neler yapsak diye düşünüyoruz fakat bunun büyüklüğü karşısında yaptığımız her şey az kalacaktır. Ruhu şad olsun.”

İlgili Haberler