PAÜ’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

20.05.2019

Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'ncü yılında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı PAÜ’de coşkuyla kutlandı.

Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen 100. yıl etkinliklerine Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

13 Mayıs Pazartesi günü Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Heykel Sergisi açılışı ile başlayan kutlamalar tüm hafta boyunca sürdü. Kutlama etkinliklerine, akademik ve idari personel ile birlikte çok sayıda öğrenci iştirak etti.

Eğitim Fakültesinin ev sahipliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı; Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi-Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen ve öğretim üyeleri; Prof. Dr. Mithat Aydın, Prof. Dr. Süleyman İnan, Prof. Dr. Tahir Kodal,  Doç. Dr. Feyyaz Karaca’nın konuşmacı olarak katıldığı, “19 Mayıs 1919: 100. Yılında Vaziyet ve Manzara-i Umumiye” konulu bir panel; Sınıf Eğitimi Bölümü öğrencilerinin; Milli Mücadelenin başlaması için İstanbul'dan yola çıkan ve son durağı Samsun olan Bandırma Vapuru’ndan esinlenerek sahnelediği “19 Mayıs 1919’a Selam” drama gösterisi; Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin performanslarını sergiledikleri, “Oda Müziği Konseri”, “Öğrenci Piyano Dinletisi”, “Furkan Uğur Ülgen Piyano Resitali” ve “Quarteterapi Grubu Çim Konseri”  gibi sanat ve kültürel etkinliklerle kutlandı.

Etkinliklerin sonunda, hafta boyunca emek sarf ederek etkinliklerin gerçekleşmesinde rol alan tüm katılımcılara Eğitim Fakültesi yönetimi tarafından teşekkür belgesi verildi.

İlgili Haberler