PAÜ’de 11. Geleneksel Çocuk Gelişimi Şenliği Düzenlendi

31.05.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO) Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından hazırlanan bu yıl on birincisi düzenlenen “Çocuk Gelişimi Sergisi ve Şenliği”nde, çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı.

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte beş farklı okuldan toplam üç yüz çocuk şenliğe katıldı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte, parmak oyununa tüm çocuklar eşlik etti. Etkinliğin bu yılki teması olan “Kırmızı Kanatlı Baykuş” hikayesi yorumlanarak bir tiyatro gösterisi olarak sunuldu.

Etkinliğe DSHMYO Müdürü Doç. Dr. Pınar İli, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Deniz Koçyiğit, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem Körükçü, Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanları; Dr. Öğr. Üyesi Hande Güngör, Öğr. Gör. Dilek Uludağ Kodal, Öğr. Gör.Gülten İlavli ve çok sayıda öğretim elemanları ile anaokulu öğretmenleri katıldı. Üniversite personeli ve öğrencilerin de yoğun katılım gösterdiği etkinlikte çocuklar; ince motor becerileri, kodlama, yaratıcılık ve oyun becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanan stantlarda dikkatlerini toplarken, oyun ve eğlence için hazırlanan aktivitelerle de günün tadını çıkardılar. Çocuklar için hazırlanan kukla gösterileri minik izleyenlerden büyük alkış aldı. Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin hazırladıkları etkinliklere katılan çocuklar hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Programın sonunda Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem Körükçü, Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerine ve tiyatro oyununa hazırlanmasında emeği geçen Çocuk Gelişimi Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hande Güngör’e teşekkürlerini iletti. Öğrencilerin ders kapsamında hazırlamış olduğu etkinlikleri ve aldıkları eğitim sonucunda yaptıkları materyalleri sunma fırsatı bulduğu Çocuk Gelişimi şenliği, güzel görüntülere sahne oldu.

İlgili Haberler