PAÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Türkiye’nin En İyileri Arasında

30.01.2024

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından hazırlanan ve ülkemizin iki yüz üniversitesinin araştırma alanları bazında performanslarının karşılaştırmalı olarak değerlendirildiği “Üniversitelerde Alan Bazlı Yetkinlik Analizi 2023” raporu yayınlandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, hem Türkiye çapında hem de Pamukkale Üniversitesi bünyesinde, hacim ve kalite açısından Türkiye’nin ve üniversitemizin en iyi bölümleri arasında yer aldı.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünün Türkiye’nin en yetkin akademik birimler arasına girmeyi başardığı rapor; araştırma alanları, TÜBİTAK yetkili kurum değerlendirmeleri, “All Science Journal Classification” (ASJC) sınıflandırması, Türkiye’nin çeşitli politika belgelerinde yer alan güncel ihtiyaçlar, ülkemizin güvenliği açısından kritik alanlar ve üniversitelerin eğitim alanları dikkate alınarak oluşturuldu.

PAÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Alanında Hacim ve Kalite Göstergelerine Göre Birinci Bölgede Yer Aldı

PAÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, TÜBİTAK raporunda, “kamu yönetimi” alanında hacim ve kalite göstergelerine göre birinci bölgede yer aldı. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, “kamu yönetimi” alanında gösterdiği bu başarı sayesinde, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) gibi ülkemizin en seçkin üniversiteleri ile aynı klasmanda kendine yer buldu. Elde edilen başarının yanı sıra, Pamukkale Üniversitesi’nin kurum içi yetkinlik haritasına göre de, “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” ve “Kamu Yönetimi” alanları, yine birinci bölgede yer aldı.

İlgili rapora https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/2023-yetkinlik-raporu.pdf linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler